Dorost zvítězil

Naši dorostenci v sobotu přivítali soupeře z Kobeřic, který neměl ideální vstup do soutěže, ale potom zabral a v posledních kolech vyhrál všechny zápasy vč. těžkého zápasu s Hlučínem. Bylo tedy jasné, že nás nečeká vůbec jednoduchý zápas. A naši dorostenci měli opět co napravovat, když se jim nepodařil minulý zápas v Rýmařově, kde prohráli po katastrofálním výkonu 6:2. Nám se navíc těsně před začátkem ze zápasu omluvil brankář, a tak jsme na poslední chvíli museli řešit otázku brankáře. Nakonec padla volba na Reháka, který už letos v brance zaskakoval v týmu B mužů. V prvním poločase se hrál velmi bojovný a tvrdý zápas, kterému uzdu popustil především rozhodčí, a tak se na hřišti pořádně jiskřilo. Soupeř se ujal velmi laciného vedení ve 22. minutě, když Rehák nechytil slabou hlavičku a míč k údivu všech přešel až za brankovou čáru. Naši hráči se celý první poločas vyrovnávali s tvrdou hrou soupeře, a tak jedinou možností bylo také přitvrdit v osobních soubojích.

Do druhého poločasu jsme nastoupili pořádně nabuzeni a odhodláni se zápasem ještě něco udělat. Od začátku jsme na soupeře zatlačili na vlastní polovinu, a hlavně z dostřelu naší branky. V 57. minutě jsme byli odměněni za aktivitu a Kuřidém srovnal na 1:1. Soupeř se dostával k ohrožení branky jen sporadicky a žádná střela v druhém poločase nešla mezi tři tyče! A Tak v 79. minutě pískl rozhodčí penaltu za faul na našeho hráče a Kuřidém ji s přehledem proměnil 2:1. Do konce zápasu se už nic podstatného neudálo, a tak jsme mohli slavit opravdu vybojovanou výhru navíc s otočením skóre.

Autor : Jan Večerek

FK Darkovičky – Kobeřice