Zápas dorostu skončil kontumací

Ostudný výkon předvedli naši dorostenci  na hřišti Háje ve Slezsku. Bez R.Kempného a Moravce se
prezentovali špatným výkonem hlavně v zadních řadách a již v 6. minutě jsme prohrávali 2:0 a to
ještě domácí spálili jednu tutovku! Teprve s přibývajícím časem se naši hráči odhodlali hrát fotbal,
přesto jejich pokusy o přihrávku byly až příliš často nepřesné a pokud se někdo rozhodl udělat kličku,
tak jich udělal tolik, dokud neztratil míč… klidně i do středu hřiště mezi 4 hráče najednou. Až ve 36.
minutě se prosadil Rehák z dorážky a poločas tak skončil 2:1.
Do druhého poločasu jsme nastoupili odhodláni se zápasem něco udělat, začali jsme hrát po zemi,
byli jsme v této fázi zápasu lepším týmem a udávali jsme rytmus hry. Po zásluze jsme vyrovnali v 54.
minutě, to když si Kalvar řekl o míč, kličkou se zbavil bránícího hráče a přesnou střelou z 20-ti metrů
se trefil k tyči. Po tomto gólu jsme věřil že zápas ještě otočíme, bohužel naši hráči opět
nepochopitelně přestali hrát, a ještě začali dělat chyby. Po jedné takové, v 68. minutě, kdy si naši
obránci nepohlídali vyboxovaný míč naším brankářem a k dorážce se dostal domácích, který
z šestnáctky našeho brankáře přehodil 3:2. Chvíli na to měli domácí možnost zahrávat přímý volný
kop z 25-ti metrů a nutno podotknout, že to domácí kapitán trefil krásně kousek pod šibenici a
Horejsek plachtil vzduchem marně 4:2. Aby toho nebylo dost, tak o pár minut později kopali domácí
roh a ten Horejska zaskočil tak dokonale, že si jej zvládl vyrazit pouze do vlastní branky 5:2. Při
zákroku se náš brankář navíc zranil, když došlápnul na napínák sítě a poranil si chodidlo, musel tak
vystřídat a zápas už se potom jen dohrával.
Bohužel pro domácí náš hráč poznal v jednou z hráčů soupeře hráče, kterého zná vlastním jménem a
věděl, že se jedná o hráče, který již musí hrát za muže. Proto jsme podali protest proti startu tohoto
hráče a DK rozhodla o kontumaci zápasu 0:3 v náš prospěch.

Autor : Jan Večerek