B-TÝM: Akrokop Vilkuse rozhodl o dělbě bodů!

Souboj 3. se 4. byl v neděli k vidění v Hněvošicích.

Naše rezerva se vydala do Hněvošic, které úvod podzimní části zastihl v parádní formě. Hněvošičtí z 5 zápasů 3x vyhráli a 2x remizovali. Úvod utkání se odehrával mezi šestnáctkami. Domácí se spoléhali zejména na brejky a dlouhé balóny. Ovšem do první šance se dostal Schebestik, kterého vyslal Cintula. Náš křídelník v záklonu trefil tyč, od které se balón odrazil do náručí domácího gólmana. Hněvošice vyslaly pár dalekonosných střel, se kterými si ale Pískala poradil. Úvodní branky se fanoušci dočkali ve 40. minutě. Přihrávka z levé strany našla Vavřinčíka, který z první a z úhlu přehodil Pískalu – 1:0. Ještě do poločasu ale mohlo být srovnáno. Centr z pravé strany našel na zadní tyči Matějku, kterého vychytal domácí gólman a z následného obřího závaru jsme vyslali dobrých 6 střeleckých pokusů, ani jeden se ale neujal.

Ve druhém poločase jsme měli navrch, bohužel nám chyběla lepší předfinální fáze. Poměrně nezáživný duel musel začít bavit od 67. minutě. Domácí gólman chytl míč mimo vymezený prostor a hlavní rozhodčí, po konzultaci s asistentem, udělil červenou kartu. Po tomto momentu utkání začalo nabírat na obrátkách. Na domácí bránu se valil jeden útok za druhým a do vápna lítal centrem za centrem. Vyrovnání jsme se dočkali v 85. minutě. Odražený balón se dostal k Vilkusovi, který strčil nohu skoro za krk a akrobatickým kopem vyrovnal – 1:1. O pár vteřin později dopravil do Hněvošické klece druhý gól Hruška, branka ale nebyla uznána, kvůli údajnému faulu na domácího náhradního brankáře. V emotivním závěru utkání ještě rozhodčí rozdal pár žlutých karet.

Sokol Hněvošice 1:1 FKD “B“

(40´ Vavřinčík – 85´ Vilkus)

FKD “B“: Pískala – Santer, Duda (C), Hruška, Zlotý – Mašíček, Cintula, Diviš, Schebestik – N. Adamčik – Hanus

Náhradníci: D. Matějka ml., Ferenc, Dundr, Vilkus, Pe. Adamčik, P. Vjačka, Chýlek

Trenér: D. Matějka st.