DOROST: Starší ostudně prohráli, mladší vezou důležitý bod!

Dorostenci se stejně jako žáci vydali do Opavy.

Zápasy dorostenců byly jako den a noc. Zatímco starší po strašidelném výkonu prohráli 1:0, mladší i přes převahu ve druhém poločase vezou pouze bod, i když cenný.

Starší dorostenci začali své utkání v 10:00 a od úvodních vteřin byli horším týmem. Chyběl pohyb, šance, přesnost přihrávek. Prostě vše. Zakončení byste taky hledali marně. Výkon ostudný. Tomu všemu přidal v 75. minutě opavský Nguyen, který vstřelil první a poslední gól zápasu. Ten se dostal mezi obránce a zakončil kolem gólmana Kudly na vzdálenější tyč – 1:0.

23.4. 2023, 10:00

Slavia Opava U19 1:0 FKD U19

Poločas: 0:0

(75´ S. Nguyen)

ŽK: 88´ Hrbáč – 68´ F. Redzina, 85´ Prorok, 80´ Ferenc

Diváci: 47

Slavia Opava U19: Čelůstka – Varyš (71´ Gebauer), Voloven, Hanslík, Kavan, Poštulka, Jaroš, I. Nguyen (87´ Kriukov), Hrbáč, Klimeš (C), S. Nguyen

Náhradníci: Kriukov, Gebauer, Hroch

Trenér: D. Fišer

FKD U19: Kudla – L. Mikula, Schulla, Ferenc (C), F. Redzina – P. Vjačka – Š. Redzina (78´ Prorok), Fuljer, Dundr, Kupka (76´ D. Chvěja) – Sapara

Náhradníci: Prorok, Biskup, D. Chvěja, Martiník, J. Hasala, Lišaník, Olšar

Trenéři: P. Dundr, P. Kudla

Ve 12:15 načali své utkání mladší dorostenci. Hrála se vyrovnaná partie, kterou mohl rozseknout jediný gól. Nestalo se. Naši hráči navázali na dobrý výkon z minulého zápasu proti Petřkovicím, ovšem do vedení se dostali ve 31. minutě domácí. Nguyen z přímého kopu obstřelil zeď a balón poslal k levé tyči Olšarovy svatyně – 1:0. Ve druhém poločase už byl na hřišti jen jeden tým a se stoupajícím časem jsme přebírali veškeré otěže zápasu. Vyrovnání jsme se dočkali v 69. minutě. Lišaník zahrál na housle domácímu stoperovi a vyslal tváří v tvář domácímu gólmanovi Kupku, který se nemýlil a střelou kolem gólmana vyrovnal. Poté se dostali do zajímavých pozic Prorok a po něm Malý, ale ani jeden nemířil přesně. Do největších šancí se ke konci utkání dostal Kupka, ale ten svou slávu odmítl. Nejprve v samostatném úniku mířil vedle, následně mu chyběl krok k tečování míče za Čelůstkova záda. Před utkáním bychom bod brali, nicméně vzhledem k průběhu zápasu jsme mohli přivést všechny tři. Ale i tak je potřeba pochválit mladší dorostence za předvedený výkon.

23.4. 2023, 12:15

Slavia Opava U17 1:1 FKD U17