Áčko vyšlo ve Slavkově naprázdno

Fotbalisté Slavkova proměnili pátý domácí zápas ve čtvrtou výhru, takže jejich stadion začíná připomínat nedobytnou tvrz. Úvodní minuty ovšem patřily jejich soupeři, který se dokonce ujal vedení po krásné křížné ráně Turanského – 0:1. Domácí se snažili okamžitě odpovědět, jenže mladíček Jonáš Král nezasáhl cílené zařízení. V 18. minutě spáchal Obludník „oranžový“ faul na hostujícího Bajgera, ale trestňák Turanského zabrzdila zeď. Darkovičky pak ještě zazlobily z kopačky Bajgera, aby následně přenechali dirigentskou taktovku Slavkovu. Vyrovnání viselo ve vzduchu především po hezké kombinaci Jana Krále s Hendrychem, jenže Pekárek pálil z malého vápna vysoko nad břevno. Domácí však nerezignovali a vstřelili důležitý gól do šatny. Agilní Jan Král uviděl uvnitř šestnáctky Pekárka, který balon sklepl Markovi a ten zamířil nekompromisně pod víko – 1:1. Slavkov se ovšem s remízou nespokojil, což jasně potvrdila 51. minuta. Po autovém vhazování Jana Krále prodloužili Pekárek s Markem míč na Hendrycha, který zachoval pevné nervy – 2:1. Právě Hendrych v závěrečné dvacetiminutovce odmítl pojistku. Po standardní situaci Glogy dokázal Marek výborně uvolnit Hendrycha, ale brankář Preisner se vytasil s výborným zákrokem. Poté zkoušel štěstí Gračanin, Preisner však tentokrát nemusel zasahovat. Na konci utkání si domácí koledovali o vyrovnání, jenže Turanský pokazil další nadějný přímák.

TJ Sokol Slavkov

Tomáš Rubý, trenér Slavkova„Do utkání jsme opět nastoupili velice vlažně, když nás soupeř předčil i v bojovnosti. Navíc jsme po zbytečné chybě inkasovali a museli jsme dotahovat. Po nevýrazných úvodních dvaceti minutách jsme se naštěstí probrali. Začali jsme hrát po zemi a naštěstí jsme vstřelili gól do šatny. Ve druhém poločase jsme skóre úplně otočili, jenže potom jsme nedokázali vedení pojistit. V závěru jsme se tak zbytečně strachovali o vítězství.“

Petr Buchvaldek, trenér Darkoviček„Jsem zklamaný, protože jsem si myslel, že si ze Slavkova odvezeme minimálně bod. Začátek zápasu se nám docela vydařil, protože jsme byli pohyblivější a bojovnější než soupeř. Zaslouženě jsme šli do vedení a potom jsme mohli přidat i druhou branku. Mrzí mě, že jsme dostali zbytečný gól do šatny. Hlavně jsme nechtěli zaspat úvod druhé půle, ale samozřejmě jsme znovu inkasovali.“