Áčko bodovalo naplno

V důležité záchranářské bitvě mezi Darkovičkami a Starou Bělou slavili domácí fotbalisté, kteří zadělali na tříbodový úspěch již v prvním poločase. Hned zkraje zápasu se zjevil v tutovce domácí Turanský, jenže zatím se zastřeloval. Nerozhodný stav však vydržel na světelné tabuli pouze do 7. minuty. Rychlonohého Moravce faulovali na hranici šestnáctky a sudí Robenek nařídil penaltu, kterou proměnil tradiční exekutor Turanský – 1:0. Další pokutový kop visel ve vzduchu po nedovoleném zákroku na Moravce, ale rozhodčí Robenek nechal Bajgerovi výhodu, kterou ovšem domácí záložník nezužitkoval, když zavraždil stoprocentní loženku. Bajger si výrazně spravil náladu ve 29. minutě, protože si naběhl na chytrou kolmici Buchvaldka a po hrubce hostujícího stopera zdvojnásobil náskok Darkoviček – 2:0. Třetí hřebíček do ostravské rakve zatloukl Moravec, který si počíhal na ideální centr Kabicha z pravého křídla – 3:0. Malou komplikaci pak domácímu výběru způsobil Kožík, když se prosadil po smrtícím kontru – 3:1. Definitivní pojistku následně odmítl Turanský, protože z bezprostřední blízkosti nepochopitelně přepálil břevno. V nervózním závěru ještě Stará Bělá zle kousala, ale do statistik zápasu už se zapsala pouze červenou kartou, kterou vyfasoval Malík za slovní urážky hlavního arbitra Robenka.

Ohlasy k zápasu

FK Darkovičky

Petr Buchvaldek, hrající trenér Darkoviček„První poločas byl z naší strany solidní, když jsme se brzy ujali vedení a vytvořili jsme si třígólový náskok. Starou Bělou jsme naopak k ničemu nepouštěli. Po přestávce jsme ovšem nepochopitelně přestali hrát. Hosté snížili a najednou se to zdramatizovalo. Závěr zápasu byl trošku hektický, když byli hosté zbytečně podráždění a nakonec ještě dostali červenou kartu.“