Áčko plichtilo v Hradci

Sobotní zápas mezi Hradcem nad Moravicí a Darkovičkami skončil poměrně spravedlivou dělbou bodů. Začátek vyšel lépe hostující družině, když domácí zadák Šimeček podcenil dlouhý nákop Martina Gaie a rychlonohý Moravec nemilosrdně trestal – 0:1. Fotbalisté Hradce se sice snažili rychle odpovědět, jenže Daniel Wiweger, Krejsa a Matyáš Lichý nezvládli finální fázi. Vyrovnání se tak zrodilo až čtyři minuty před přestávkou. Adamčík s Kabichem sevřeli Černína do svěráku a rozhodčí Svoboda nařídil penaltu. K pokutovému kopu se postavil Daniel Wiweger a udržel nervy na uzdě – 1:1. Vzápětí ovšem vyrobil minelu Richard Lichý a hasil ji nedovoleným zákrokem na hranici šestnáctky. Nadějného přímáku se zhostil Surovec a s přispěním tyče upravil na 1:2. Ve druhém dějství spustili domácí festival zahozených šancí. V hlavní roli přitom figuroval hradecký kapitán Krejsa, který tentokrát neměl střelecký den, když si několikrát vylámal zuby na brankáři Preisnerovi. Darkovičky prokázaly mnohem lepší produktivitu, jenže po centru Bajgera a nechytatelné hlavičce Moravce se mával ofsajd, takže třetího úspěšného zásahu se hosté nedočkali. Konečnou podobu dal výsledku Daniel Wiweger, který si naskočil na luxusní centr Matyáše Lichého a zblízka pokořil bezmocného Preisnera – 2:2.

TJ Hradec n/M

Michal Grygar, trenér Hradce nad Moravicí„Do zápasu jsme nevstoupili zrovna nejlépe, protože jsme udělali zbytečnou chybu, kterou soupeř potrestal. Pak se hrálo hlavně mezi šestnáctkami, takže další góly padaly až těsně před přestávkou. Nám se podařilo vyrovnat z penalty, ale hned vzápětí jsme po další hrubce inkasovali. Ve druhém poločase jsme si vytvořili obrovské množství šancí, které jsme ovšem neproměnili, takže jsme nakonec byli rádi za remízu.“

Petr Buchvaldek, hrající trenér Darkoviček„Remízu bych označil za docela spravedlivou, ale samozřejmě jsme zklamaní, protože jsme už potřetí v sezoně zbytečně inkasovali v samotném závěru. První poločas byl v pořádku a solidně jsme vstoupili i do druhé půle, jenže potom jsme soupeři přenechali aktivitu a dostali jsme se pod tlak. Naštěstí nás podržel gólman Preisner. Mrzí mě také situace, kdy jsme vstřelili třetí branku, ale rozhodčí odmával ofsajd.“