Áčko veze z venku bod

Bolatice se rozešly s Darkovičkami smírně, přičemž výsledná remíza vyhovovala spíše domácím fotbalistům. Ti sice nejprve zahrozili z kopačky Šamárka, ale v dalších minutách čelili několika velkým šancím soupeře. Nejprve Kremzer uviděl v šestnáctce volného Jamnického, který si vylámal zuby na gólmanovi Kramářovi. O chvíli později se Bajger řítil zcela sám na Kramáře, jenže nerozhodným stavem neotřásl. Hosté se tak prosadili až ve 36. minutě, kdy Kremzer z trestňáku nádherně vymetl šibenici – 0:1. Po vyrovnání toužil Monsberger, ale pálil ukvapeně do oblak. Začátek druhé půle si přisvojily Darkovičky. Bajger však rozezvonil pouze tyčku a rána Jamnického pohladila vnější síťku. V 62. minutě se navíc vykartoval bolatický forvard Obrusník, protože hloupě zajel do brankáře Preisnera. Přesto se paradoxně radovali početní oslabení domácí, když hosté zastavili pokus Šamárka rukou a právě Šamárek z penalty vyrovnával na 1:1. Za dalších pět minut nařídil rozhodčí Adámek druhý pokutový kop. Tentokrát vyhodnotil jako nedovolený zákrok bolatického Slivky na Mikulu a ani Kremzer nezaváhal – 1:2. Jamnický s Bajgerem pak odmítli tříbodovou pojistku, což se Darkovičkám krutě vymstilo. Již v nastaveném čase poslal Šamárek do vápna ostrý centr a Ondřej Langer propasíroval balon pod tělem Preisnera – 2:2.

FK Bolatice

Jiří Šula, trenér Bolatic: „S remízou jsme spokojeni, protože jsme si bodík zajistili až v nastaveném čase. Sportovně musím uznat, že si soupeř vypracoval mnohem více šancí, když nám dělali problémy jeho rychlí útočníci. Několikrát nás podržel brankář Kramář. Vůbec se mi nelíbil výkon rozhodčího, který si třeba vymyslel penaltu.“

Roman Divina, trenér Darkoviček: „Před zápasem bych bod určitě bral, ale teď je mi kluků líto. Utkání jsme měli ve svých rukou, když jsme soupeře předčili v kombinaci a hlavně v rychlosti, ale v nastavení jsme bohužel inkasovali. Bolatice jsme skoro k ničemu nepustili, takže z výsledku jsem trošku zklamaný. Podali jsme výborný výkon.“