Dorost si poradil s prvním

Naši dorostenci sehráli o víkendu zápas s mužstvem z Dolní Lhoty, které ještě jako jediné v letošním soutěžním ročníku nepoznalo hořkost porážky. Nicméně každá série jednou skončí a my chtěli, aby to bylo zrovna v den našeho zápasu. Navíc naši hráči měli z minulého víkendu co napravovat, a tak se snažili od začátku hrát aktivně. Za svou aktivitu byli odměněni ve 21. minutě, když si Kalvar našel míč z rohového kopu a hlavou jej hezky umístil na vzdálenější tyč 1:0. Chvíli na to měli hosté 100% šanci na vyrovnání, naštěstí pro nás hostující hráč, který zakončoval z první, prázdnou branku z 5ti metrů přestřelil snad o dva metry. Do konce poločasu už se nic zásadního neudálo, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Do druhého poločasu jsme ze hry museli stáhnout Moravce, který se chystal na zápas A-mužstva a tak jsme hru stáhli na jednoho útočníka a 5 záložníků. Hra byla opět velice vyrovnaná, šance se střídaly na obou stranách, ale brankáři si počínali velmi dobře. I v 77. minutě, kdy se nám podařilo zvýšit na 2:0, mimochodem opět po rohovém kopu, který směřoval do branky přímo, ale brankář jej ještě dokázal vyrazit do hřiště, tam si jej ovšem našel Kuřidém a z ostrého úhlu zvýšil na 2:0. Po tomto gólu jsem naše hráče nabádal ke zodpovědné hře hlavně v zadních řadách. Bohužel se opět naplnila má předtucha, že někteří hráči si již budou myslet, že je vyhráno a tak je hosté hned v další minutě z prvního útoku vyvedli z omylu a po hezké akci zakončoval hostující hráč z hranice malého vápna hlavou do protipohybu našeho brankáře 2:1. Rázem bylo zaděláno na drama, které ovšem v 87. minutě ukončil oslavenec Martin Gai a gólem zpečetil výhru 3:1. Naši hráči tak dali zapomenout na minulý zápas tím nejlepším možným způsobem a vrátili se tak do boje o čelo soutěže.