Áčko vyhrálo ve Štěpánkovicích

Rozjeté Darkovičky nenašly přemožitele ani na horké půdě Štěpánkovic. Začátek zápasu orámovaly dva ragbyové pokusy domácího Kožušníka. Hosté poprvé vystrčili růžky po krásné individuální akci Bláhy, jenže Jamnický netrefil cílené zařízení. Zanedlouho Turanský uvnitř šestnáctky chytře prostrčil balon Bajgerovi, který ovšem příliš dlouho otálel se zakončením. Štěpánkovice se samozřejmě nechtěly nechat zahanbit. Popel si sypal na hlavu především Dušan Harazim, protože zahodil dva sólové nájezdy. Slibnou příležitost vzápětí neproměnil ani jeho týmový parťák Gargoš. Chleba se tedy lámal až v 67. minutě. Bajger oslovil nádherným pasem Kremzera, který po hezké zasekávačce nasadil Christophovi jesličky a umístil balon ukázkově k protější tyči – 0:1. Darkovičkám poté zkomplikovalo život vyloučení Wickera, ale Dušan Harazim v samém závěru polaskal pouze boční tyčku, takže všechny body brali hosté.

TJ Sokol Štěpánkovice

Dušan Christoph, hrající trenér Štěpánkovic: „Zápas jsme si prohráli sami, protože jsme udělali fatální chybu, kterou soupeř potrestal. Darkovičky hrály velice zodpovědně zezadu a hrozily z rychlých brejků. My jsme si taky vypracovali několik dobrých šancí, s nimiž jsme ovšem nenaložili optimálně. Špatně jsme to řešili. Zápasu by zřejmě více slušela remíza, ale výsledkově to tentokrát neklaplo.“

Roman Divina, trenér Darkoviček: Bylo to velmi těžké utkání. Ve Štěpánkovicích se asi moc nebude bodovat, takže jsme získali zlaté tři body. Na těžce podmáčeném terénu se hrál docela zajímavý fotbal se šancemi na obou stranách. Kluky musím pochválit, protože se skvěle vypořádali i s vyloučením. Sportovně uznávám, že jsme byli šťastnějším mužstvem. Spravedlivější by byla remíza.“