Dorost venku kraloval

Druhý soutěžní zápas sehráli dorostenci FKD ve Vřesině u Ostravy, se soupeřem, který sestoupil
z vyšší soutěže. Naši hráči vstoupili do zápasu aktivně a domácí hráče přehrávali. Již v 11. minutě
využil své rychlosti Moravec, pláchl obránci a vybíhající brankář již situaci také nezachránil 0:1. Za
další dvě minuty jsme kopali roh a ve skrumáží před brankou se nejlépe zorientoval pohotový Kalvar,
který hlavou poslal míč do sítě 0:2. Poté se naši hráči předháněli ve spalování jasných šancí, kdy
Rehákovi ukázkovou rybičku chytil se štěstím brankář a Kuřidém místo umístěné střely volil razanci a
branku překopl. Až minutu před koncem poločasu se do nadějné pozice probíjel Rehák, ale byl
faulován a Kuřidém penaltu proměnil střelou na střed branky 0:3. Ihned po rozehrání soupeře jsme
se zmocnili balónu, Moravec postupoval sám na brankáře domácích z rohu pokutového území,
z druhé vlny nabíhal Rehák, ale Moravec to vzal na sebe a střelou na vzdálenější tyč upravil na
poločasových 0:4.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s vědomím solidního náskoku a taky přišlo sebeuspokojení a
najednou začali být domácí hráči nebezpeční. Vycítili šanci a snažili se hnát dopředu, nicméně žádnou
vyloženou šanci si nevypracovali a s tím co měli si poradili naši obránci, a především pak v defenzívě
jistý Kalvar. V 65. minutě neunesl domácí hráč karetní trest pro svého spoluhráče, dopustil se urážky
rozhodčího a ten ho za to bez váhání poslal do sprch. Domácí najednou byli oslabení a na žádný
odpor už se nezmohli. Navíc v 72. minutě se zranil domácí kapitán a bylo po zápase. Jediný gól
druhého poločasu tak vstřelil v 85. minutě náš kapitán Kaniok po sóle přes půl hřiště, kdy se
s přispěním šťastných odrazů dostal s míčem až do pokutového území a střelou podél domácího
brankáře upravil na konečných 0:5.