Dorost venku neuspěl

První letošní prohra dorostenců na hřišti druhého týmu soutěže

Na začátku zápasu byli naši dorostenci velmi aktivní a rychlým napadáním soupeře donutili k chybám. Při první standardní situaci, kterou vybojoval agilní Moravec se exekuce ujal Gai a jeho střílený centr si našel cestu do branky poté co orazítkoval obě tyče branky! 0:1 Domácí po obdržené brance zvýšili aktivitu a hru vyrovnali. Přesto jsme měli příležitost z další standardky skórovat, ale střela Gaie skončila s přispěním domácího brankáře pouze na břevně. A tak se potvrdilo staré pořekadlo „Nedáš – dostaneš“! Domácí hráči měli spoustu prostoru v naší šestnáctce a na čtyřikrát se štěstím protlačili míč za záda našeho brankáře, když první střela skončila na tyči, dorážku zlikvidoval náš brankář, druhá dorážka skončila opět na tyči a až třetí dorážka skončila v brance! 1:1 I po této brance byla hra vyrovnaná a když už to vypadalo, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu dostali domácí možnost zahrávat rohový kop a domácí hráč využil toho, že byl nejvyšší hráč na hřišti, navíc nedůsledně bráněn, a hlavou trknul balón neomylně do sítě. 2:1

Do druhého poločasu jsme byli nuceni udělat jednu změnu, když Radima Kempného, který se chystal na zápas „A“ mužů nahradil Horejsek. Na hře bylo znát, že jsme museli stáhnout jednoho z nejlepších hráčů a domácí nás začali přehrávat, jejich útoky jsme ale ustáli, a tak bylo do závěrečného hvizdu o co hrát. Nechybělo moc a domácí mohli být za svou neschopnost proměnit šance v druhém poločase potrestáni, ale Moravcova bomba z hranice šestnáctky jen orazítkovala břevno a prověřila odolnost brankové konstrukce. Ke konci zápasu jsme zariskovali a stáhli hru na tři obránce se třemi útočníky, ale domácí si tohoto tahu byli vědomi, posílili obranu a do žádné vyložené šance nás už nepustili, a tak tři body zůstaly v Dolním Benešově.