Dorostenci v závěru ztratili vedení a remizovali

První jarní zápas sehráli dorostenci FKD na půdě ambiciózního soupeře z Polanky nad Odrou.

Polanka – FK Darkovičky 2:2

V první půli se hrál vyrovnaný fotbal s šancemi na obou stranách. První kdo změnil skóre byl ve 26. minutě domácí celek po tečované střele kapitána z hranice šestnáctky neměl náš brankář šanci. 1:0 Naši dorostenci pak ještě zvýšili aktivitu a při jedné standardní situaci si domácí pomohli jasným faulem, když Kuřidéma v šestnáctce přidrželi za dres, ale píšťalka sudího zůstala němá. O to víc bylo udivující, když o 2 minuty později na druhé straně po čistém osobním souboji nařídil rozhodčí penaltu pro domácí. Tu však náš brankář zlikvidoval skvělým skokem ke své pravé tyči a následně balón vytlačil na roh. Soupeře jsme pak ještě několikrát dostali do úzkých a ten si musel pomáhat fauly na vlastní půlce. Po jedné ze standardních situací prokázal čich na góly a především pak důraz Moravec, když dotlačil do branky vyražený balón brankářem domácích. 1:1 Do poločasu jsme byli malinko lepším týmem, ale skóre už se neměnilo. Do druhé půle jsme chtěli vstoupit aktivně, ale byl to především soupeř, který držel míč na kopačkách a vytvářel si nebezpečné situace, které nedokázal přetavit ve vedoucí gól a tak 11 minut před koncem přišel pro domácí trest v podobě proměněné ojedinělé šance našich dorostenců, kdy z hranice šestnáctky uklidil míč do sítě Radim Kempný. Bohužel za další dvě minuty došlo ke zranění autora druhé branky a ten musel s tržnou ránou v obočí ze zápasu odstoupit. A jelikož jsme neměli na střídačce náhradníka, museli jsme zápas dohrávat v deseti. Po krátkém ošetření hráče na hrací ploše vrhli domácí vše do útoku a my se soustředili především na obranu, když už to vypadalo, že zápas dotáhneme do vítězného konce, tak z jednoho závaru před naší brankou uklidil Kuřidém míč nekompromisně z malého vápna do vlastní branky a stanovil tak výsledné skóre na „spravedlivých“ 2:2. Dorostenci FKD i v prvním jarním zápase potvrdili pozici remízového „krále“ když v probíhajícím ročníku remizovali již poosmé.