Přípravná utkání dorostu

Naši dorostenci odehráli v rámci přípravy dvě utkání.

FKD  – FC Dolní Benešov 3:6

Naši dorostenci sehráli první přípravný zápas na umělém hřišti v Kravařích s týmem dorostenců FC Dolní Benešov. Vzhledem k tomu, že šlo o první zápas v tomto roce, nehrál se moc pohledný a kombinační fotbal. Zápas byl plný osobních minisoubojů a chyb. Do utkání zasáhli také dvě nové posily pro jarní část a to navrátilec z Baníku Ostrava Jan Kaniok a Jakub Mikeska z Pustkovce.  Soupeř z Benešova se v první půli dostal do již tříbrankového vedení, když potrestal hrubé chyby našich přetížených obránců, kterým záloha moc nepomohla. Až v závěru poločasu se našim dorostencům podařilo snížit na 1:3. Ve druhém poločasu jsme přidali na aktivitě a výsledkem byly dvě penalty po faulech na Kuřidéma a Moravce, které exekutoři Kuřidém s Kaniokem s přehledem proměnili. Bohužel činil se i soupeř a podařilo se jim opět třikrát skórovat a stanovit tak konečný účet zápasu na 3:6.

FKD – MFK Kravaře 3:6

Naši dorostenci sehráli poslední přípravný zápas, ve velmi nefotbalovém počasí (sníh, vítr a -2 °C), na umělém hřišti v Kravařích, s místním starším dorostem MFK. Začátek byl naprosto famózní a ve 14. minutě jsme vedli 3:0! První gól dal již ve 4. minutě Lukáš Moravec, když vystihnul laxní malou domů, v souboji o míč přetlačil brankáře a střelou do poloprázdné branky načal brankový účet tohoto zápasu. Po střele se ještě natahoval stopér domácích, ale na víc než teč do vlastní branky to nestačilo. Za dalších pět minut to bylo 2:0, to když opět Lukáš Moravec zakončil únik z levé strany razantní střelou z deseti metrů pod horní tyč. Ve 14. minutě zvyšoval na 3:0 dorážkou z malého vápna David Kempný a se soupeřem to nevypadalo vůbec dobře. Bohužel soupeř velmi brzy snížil na 3:1 krásným gólem zhruba z 20ti metrů střelou která se otřela o horní tyčku, náš brankář byl bez šance. Gól soupeře povzbudil a za chvíli to bylo 3:2. Postupem času se hra vyrovnala a naší fotbalisté zahodili ještě dvě vyložené šance, to když Moravec vybídl ke skórování osamoceného Kuřidéma, ale ten z 7ti metrů nedokázal překonat brankáře domácích. Následně pak při rychlém protiútoku se dostal do úniku Moravec, ale tentokrát místo přihrávky na volného Kuřidéma, který by střílel do poloprázdné branky, volil střelu která se mezi tři tyče nevešla a tak se šlo do šaten za stavu 3:2 z našeho pohledu. Ve druhém poločase soupeř prokázal svou kvalitu a za silného větru dokázal ještě 4x skórovat. Naši se již do vyložených šancí nedostávali, přesto si dovolím utkání hodnotit jako povedené  s šancemi na obou stranách a naší dorostenci se 4 žáky v sestavě byli protivníkovi z vyšší soutěže vyrovnaným soupeřem.

Autorem článku je : Trenér dorostu – Jan Večerek