DOROST: Bleskový gól a čistý štít vzadu! Dorostenci jsou brušperskými mistry!!!

V Brušperku je dobojováno!

Včerejší zápasy rozhodly o konečném pořadí týmu v Brušperk Cupu. V utkání hraném od 11:00 mohly zamíchat kartami Kozlovice, které mohly v případě výhry Brušperk připravit o možné vítězství a zároveň mohly 3. Příbor sesadit z bedny. To se ovšem nestalo, domácí Brušperk utkání zvládl, vyhrál vysoko 4:0 a na malou chvíli nás předskočil v tabulce. Tato výhra znamenala jediné, náš tým musel v posledním zápase letošního Brušperk Cupu bodovat. A to se nakonec stalo!!

K závěrečnému boji jsme cestovali do Brušperku v nejsilnější možné sestavě. Pouze v civilu byl středopolař Dundr, kterého od zápasu s Raduní trápí zranění. Také do tohoto duelu jsme nastoupili ve čtyřobráncovém systému.

Úvod utkání nám po dlouhé době vyšel na jedničku s hvězdičkou. Míč se dostal z naší levé strany na střed hřiště k Ferencovi, který si navedl balón a tvrdou střelou z dálky propálil hostujícímu gólmanovi rukavice již po 20 vteřinách – 1:0. Vedoucí gól nás neuspokojil, ba naopak. Soupeře jsme presovali a ten pouze odkopával. O 10 minut později bylo ještě veseleji. Z levé strany se prodral do vápna Šimon Redzina a byl faulován. K nařízené penaltě se postavil Ferenc, který potvrdil roli nejlepšího střelce přípravy – 2:0. Do největší šance se soupeř dostal zhruba v polovině poločasu, kdy se jejich útočník zjevil sám na zadní tyči, naštěstí včas neseřídil mířidla. Nutno podotknout, že toto byla jediná velká šance Příboru. S ostatními nájezdy příborských bojovníků si naše obrana, v čele s famózním Schullou, poradila na výbornou. U 3. gólu byl po levé straně vyslán do úniku Matějka, který si parádně poradil s obráncem a předložil míč Redzinovi, který pálil přesně – 3:0. První poločas skončil 3:0.

Druhé dějství již další góly nenabídlo. Hra se odehrávala od šestnáctky po šestnáctku a k vidění nebyly nějaké vyložené šance. Ke konci pálil opět tvrdě Ferenc, jeho střela se ale neujala. O chvíli později zkoušel štěstí Pytlík, jeho pokus ale brankář akrobaticky zalepil. Zbytek utkání jsme si pohlídali a vyhráli 3:0. Po roční pauze jsme Brušperk Cup opět ovládli a domů vezeme trofej pro vítěze!