DOROST: Druhá vysoká porážka v přípravě! K zisku trofeje chybí poslední krůček!

Dorostenci odehráli ve čtvrtek další přípravné utkání.

Tentokrát jsme se v Háji ve Slezsku střetli s 2. týmem krajské soutěže. Stačila nepohlídaná druhá polovina prvního poločasu a o vítězi bylo rozhodnuto.

Do utkání jsme nastoupili ve čtyřobráncovém systému a hned úvodní šance po rozehrání prověřila soupeřovu obranu, která úvodní test vyhrála. V první polovině prvního poločasu jsme měli více ze hry, dařila se nám rozehrávka a poměrně dobře jsme presovali rozehrávku soupeře. Raduňští se snažili řešit rozehrávku na krátko, poté ovšem pod tlakem odkopávali. V polovině poločasu přišla razantní změna v hracím systému, kdy jsme stáhli hru na 3 obránce a možná to nás stálo zápas. Raduňští trestali naše hrozivé chyby a po zásluze šli do vedení 0:5. Pro nás se jednalo o suverénně nejhorší poločas přípravy. Nedostupovali jsme, neběhali jsme a soupeři jsme dávali příliš prostoru. S jedinou vážnou šancí přispěchal ke konci poločasu Šimon Redzina, který ale krásnou kombinaci nezakončil přesně.

Ve druhém poločase jsme již měli lepší pohyb. Odehrávala se pěkná hra nahoru dolů. Soupeř zvýšil skóre po rohovém kopu a přesné hlavičce. Následně jsme se konečně dočkali také my a udeřili jsme také ze standartní situace. Dundrův centr z levé strany si našel Vjačka a balón uklidil o tyč do soupeřovy svatyně. Raduňští si vzali šestibrankový náskok zpět, ale poslední slovo jsme měli my. Opět pohlednou akci od vlastní brány rozjel Ferenc, míč se dostal přes Biskupa a Martiníka až na unikajícího Redzinu, který se nemýlil a upravil na konečných 2:7.

FKD 2:7 TJ Raduň

(P. Vjačka, Š. Redzina)

FKD: Kudla – Prorok, Ferenc, F. Redzina, Galdia – Martiník, Biskup – D. Chvěja, Dundr, P. Vjačka – Š. Redzina

Náhradníci: Gargoš, Pytlík, R. Vjačka

Trenér: P. Dundr

Další utkání čeká naše hráče již v sobotu. Od 13:00 se postavíme v rámci posledního kola Brušperk Cupu celku z Příboru. V minulém kole domácí Brušperk porazil Fryčovice těsně 5:4, Příbor si poradil s Dobrou a náš tým porazil vysoko Kozlovice.

Výsledky 6. kola:

Brušperk 5:4 Fryčovice

Příbor 3:0 Dobrá

FKD 6:1 Kozlovice

Program 7. kola:

sobota 9.3. 2024, 9:00, TJ Klimkovice – TJ Sokol Dobrá, UT Brušperk

sobota 9.3. 2024, 11:00, SK Brušperk – FC Kozlovice, UT Brušperk

sobota 9.3. 2024, 13:00, FKD – FK Primus Příbor, UT Brušperk

Fryčovice mají tento víkend volno!

Tabulka před posledním kolem:

pořadíklubZVVPRPPPskóreB
1.FKD54100023:514
2.Brušperk54000116:812
3.Příbor52101119:169
4.Kozlovice52100215:198
5.Fryčovice61002322:355
6.Klimkovice50101314:183
7.Dobrá5100049:173

Před závěrečnými boji ještě není nic rozhodnuto. Našemu týmu k prvenství stačí, aby Brušperk, v utkání hraném od 11:00 s Kozlovicemi, jakkoliv ztratil body. V případě, že se toto nestane, musíme získat MINIMÁLNĚ bod, který se dává za prohru po penaltách. Zopakují naši hráči prvenství z před dvou let a zvednou opět nad hlavu tuto trofej?

Našim soupeřem bude Příbor, který hraje okresní přebor a v něm se nachází na 2. místě se ziskem 22 bodů za 7 výher a 1 remízu a s kladným skóre 26:10. Náš soupeř se může pyšnit nejlepší defenzivou v soutěži a bodový zisk má stejný, jako první Spálov. V Brušperk Cupu jsou Příborští příjemným překvapením a za sebou nechávají i týmy z vyšších soutěží. Rozhodující utkání bude mít výkop ve 13:00!

Ondřej Ferenc: „Včerejší utkání nebylo z naší strany vůbec dobré, dělali jsme hodně chyb a zaslouženě prohráli. Ale to už je za námi, teď je důležité to hodit za hlavu a soustředit se plně na sobotní pohárové utkání, do kterého musíme jít naplno. I když tento turnaj je pouze přípravny, chceme do toho dát všechno a nakonec zvednout pohár nad hlavu a pak to společně oslavit!“

sobota 9.3. 2024, 13:00, FKD – FK Primus Příbor, UT Brušperk

#fkdarkovicky