VELKÉ SHRNUTÍ SEZÓNY 2022/23!

Je po sezóně! A to znamená, že je čas na jakési shrnutí celé sezóny 2022/23.

Letošní sezóna byla, pro nějaké kategorie, oproti té minulé pravým opakem. Některé naše kategorie zažily velmi úspěšnou sezónu, některé naopak sezónu, na kterou by chtěly co nejrychleji zapomenout. No a některé naše týmy si udržely standart z minulého ročníku.

MUŽI “A“: Meleckého kouzlo funguje velmi dobře!

A-tým pod vedením trenéra Marcela Meleckého bodově vyrovnal nejúspěšnější sezónu v 1.A třídě z roku 2015/16. Za 26 utkání jsme dokázali získat 49 bodů za 14 výher a 7 remíz. 5krát jsme bodovat nedokázali. Skóre máme kladné 45:28 a pyšnit se můžeme 2. nejlepší defenzivou v soutěži po Kravařích (27). V tabulce domácích zápasů jsme se umístili na 4. místě se ziskem 30 bodů za 9 výher, 3 remízy a 1 prohru při kladném skóre 30:15. Bodů z venku jsme přivezli méně. V tabulce venkovních utkání okupujeme 5. pozici se ziskem 19 bodů za 5 výher, 5 remíz a za 4 prohry. Venkovní skóre máme těsně kladné 15:13. Nejlepším střelcem týmu je na 15. místě s 10 góly Lukáš Moravec, v těsném závěsu jsou na 18. místě Tomáš Kalvar s 9 góly a na 29. místě Adam Kuřidém s 8 góly. Rekordmanem v počtu minut je Filip Chvěja, který nechyběl ani minutu a odchytal 2399 minut, po něm následují Petr Turanský s 2344 minutami a Lukáš Lindovský s 2248 odehranými minutami. Z naší skupiny sestupují Hradec nad Moravicí s Jistebníkem. Do druhé skupiny 1.A třídy se přesouvají Kozlovice, naopak z druhé skupiny k nám přichází Libhošť. Postupují Kravaře s Krásným Polem. Z Krajského přeboru k nám spadnou Bolatice a z 1.B třídy postoupí Píšť s Velkými Heralticemi a Starým Jičínem. O případných změnách Vás budeme informovat!

2022/23 – 4. FKD 26 14 7 5 45:28 49

2021/22 – 8. FKD 26 9 5 12 47:48 32

MUŽI “B“: Béčko se drží mety 40 získaných bodů!

B-tým opět splnil cíl a získal pěkných 40 bodů, což je stejně jako v minulé sezóně. Ovšem letos naše rezerva odehrála o 2 zápasy méně, kvůli toho, že se odhlásila Hať. V letošní sezóně jsme se tedy umístili na krásném 2. místě se ziskem 40 bodů za 12 výher a 4 remízy. Ve 4 utkáních jsme nedokázali bodovat. Doma jsme neprohráli a to nám zajistilo v domácí tabulce 3. místo se ziskem 26 bodů za 8 výher a 2 remízy s kladným skóre 45:10. S 10 obdrženými góly máme na domácí půdě nejlepší defenzivu v soutěži. Na hřištích soupeřů už to bylo o něco horší. V konečné tabulce venkovních utkání nám patří 5. pozice se ziskem 14 bodů za 4 výhry, 2 remízy a 4 prohry s kladným skóre 21:20. Nejlepším střelcem rezervy je na celkovém 4. místě Jiří Hanus s 12 brankami, po něm následuje na 11. pozici Nikolas Adamčik s 9 brankami a na 27. místě dorostenec Matyáš Dundr s 5 přesnými zásahy. Ve 3. třídě se může střídat hokejovým způsobem, proto nejsme schopni určit, kdo odehrál kolik minut. Z naší skupiny postupuje do Okresního přeboru rezerva Kozmic. Od nás nikdo nepadá, protože hrajeme nejnižší soutěž. Z Okresního přeboru k nám ale sestoupí Chuchelná, která zažije 2. sestup během dvou let a také je možné, že sestoupí ještě 4. od konce Dolní Benešov. O případných změnách Vás budeme informovat!

2022/23 – 2. FKD “B“ 20 12 4 4 66:30 40

2021/22 – 4. FKD “B“ 22 12 4 6 58:39 40

STARŠÍ DOROST: Starší zopakovali umístění z loňska!

Starší dorostenci se stejně, jako minulý rok, umístili jakžtakž v klidném středu tabulky. Oproti minulé sezóně jsme odehráli o 4 zápasy méně. Letos jsme se umístili na 9. místě se ziskem 23 bodů za 7 výher, 2 remízy a 15 proher s celkovým záporným skóre 37:78. V tabulce domácích zápasů jsme se umístili na 8. místě se ziskem 19 bodů za 6 výher, 1 remízu a 5 proher se záporným skóre 23:34. Ve venkovní tabulce jsme 2. nejhorším týmem. Na 12. příčce jsme získali pouhé 4 body za 1 výhru a 1 remízu se záporným skóre 14:44. Nejlepším střelcem týmu je kdo jiný, než Petr Kabisch na 7. místě s 19 brankami. Dále se na jaře skvěle rozstřílel Štěpán Kupka, který okupuje 45. místo s 5 vstřelenými brankami a za ním je na 99. místě Matyáš Dundr se 3 zásahy. Mezi třemi nejvytíženějšími hráči celé soutěže, jsou hned dva naši reprezentanti. Těmto statistikám vévodí brankář Štěpán Kudla, který odchytal 2172 minut, na 3. místě je poté Patrik Vjačka s 2144 minutami. Tito hráči nechyběli ani na jednom zápase. Na 3. místě v klubových statistikách je Patrik Schulla s 2043 minutami. Dorostenci si reputaci napravili v poháru, který dokázali po 4 letech, před téměř dvěma stovkami diváky, ovládnout. Díky odhlášení Vřesiny ze soutěže, poslední Polanka nesestupuje. Postup do Divize si vystřílel na jaře fantastický Rýmařov. Z Divize k nám pravděpodobně spadne Nový Jičín a z Krajské soutěže k nám půjde rezerva Frýdku-Místku. O případných změnách Vás budeme informovat!

2022/23 – 9. FKD U19 24 7 2 15 37:78 23

2021/22 – 9. FKD U19 28 8 7 13 63:86 31

MLADŠÍ DOROST: Mladší zůstali za očekáváním!

Mladším dorostencům se v tomto roce vůbec nedařilo a sezónu zakončili na posledním 13. místě se ziskem 8 bodů za 2 výhry, 2 remízy a 20 proher. Skóre měla naše U17 záporné 21:104. V domácí tabulce jsou mladší dorostenci také poslední se ziskem 7 bodů za 2 výhry, 1 remízu a 9 proher. Domácí skóre je záporné 9:45. Venku se nám také vůbec nedařilo a z 12 utkání jsme tam vytěžili pouhý 1 bod. Venkovní skóre je taktéž záporné 12:59. Nejlepším střelcem U17 je na celkovém 27. místě Štěpán Kupka s 8 brankami. Za ním následují na 68. místě Petr Prorok se 4 góly a Šimon Redzina na 75. místě se 3 góly. Nejvytíženější hráči U17 nelze určit, kvůli hokejovému střídání v této soutěži. Se staršími dorostenci Rýmařova postupují samozřejmě i jejich mladší kolegové, a to i přesto, že skončili na 6. místě.

2022/23 – 13. FKD U17 24 2 2 20 21:104 8

2021/22 – 12. FKD U17 28 9 1 18 43:85 28

ŽÁCI: Žáci po mistrovské sezóně usnuli na vavřínech!

Přesně těmito slovy by se dala shrnout letošní sezóna žáků. S věkově nejmladším týmem v soutěži jsme se umístili na poslední 4. pozici se ziskem 6 bodů za 2 výhry a 16 proher s celkovým záporným skóre 21:83. V domácí tabulce jsou žáci poslední se ziskem 3 bodů za 1 výhru a se záporným skóre 13:49. Ve venkovní tabulce jsme také na poslední 4. příčce se ziskem 3 bodů, také za 1 výhru a se záporným skóre 8:34. Nejlepším střelcem je Tomáš Ďurian na celkovém 13. místě s 6 góly. Za ním se nachází na 19. pozici Jaroslav Omámik s 5 góly. Třetím nejlepším střelcem týmu je na 23. místě Denis Šidla se 4 přesnými zásahy. Nejvytíženější hráče žáků také nelze určit, kvůli hokejovému střídání v této soutěži. Z Okresního přeboru náš tým nepadá, protože se jedná o nejnižší soutěž. Naopak možnost postoupit má rezerva Slavie Opava. Do naší soutěže by neměl sestoupit nikdo. O případných změnách Vás budeme informovat!

2022/23 – 4. FKD 18 2 0 16 21:83 6

2021/22 – 1. FKD 16 15 1 1 0 129:34 44

O nových informacích a změnách v kádrech Vás budeme informovat!