ŽÁCI: Skvělý výsledek na úvod přípravy!

Žáci v prvním přípravném utkání zajížděli do Vratimova, kde se utkali s Šenovem.

Úvod zápasů vyšel našim žákům na výbornou. Balón se dostal na velké vápno k Šidlovi, ten udělal kličku stoperovi a napálil balón do gólmana, od něho se ale míč odrazil a náš záložník uklízel do prázdné kasy – 1:0. Po prvním gólu se naši hráči dostali do několika pološancí, bohužel žádnou z nich neproměnili. Poté měli jedinečnou možnost na srovnání šenovští. Po sporném faulu zahrávali hosté penaltu, ale nás podržel fantasticky Tašek. A tak se osvědčilo staré známé pravidlo: „Nedáš, dostaneš.“. Do dvougólového vedení poslal žáky o víkendu výborně hrající Jakub Szczurek. Po několika odrazech se míč dostal právě ke Szczurkovi, ten se provlékl mezi obránce do vápna a střelou kolem gólmana překonal strážce šenovské svatyně podruhé – 2:0. Na poločasových 2:1 upravil hostující útočník. Po nedomluvě mezi stoperem Ďurianem a brankářem Taškem šenovští snížili střelou do prazdné branky – 2:1. Po kontaktním gólu hostům narostly křídla. Po chybě v defenzivě se zjevil sám před Taškem jeden z šenovských, ale trestuhodně minul. Další šance našeho soupeře zastavily ofsajdy a proto první poločas skončil našim hubeným jednogólovým náskokem.

Do druhého dějství vstoupili lépe žáci Šenova, byli častěji na balónu a odměnou jim byl vyrovnávací gól. Po faulu Vjačky a standartní situaci z levé strany se k centru na penaltu dostal šenovský hráč a napodruhé překonal Taška – 2:2. Po vyrovnávacím gólu jsme se začínali dostávat do hry také my. Do největších šancí se dostal Ďurian, ale vystřelil, respektive nevystřelil, buď naprázdno nebo nad, proto byl stav zápasu stále 2:2. Rozhodující moment celého utkání nastal v poslední minutě. Szczurek dokázal uhrát balón na velkém vápně, ten si opět našel Ďuriana a náš kapitán poslal míč po zemi k levé tyči – 3:2. Ovšem závěrečnou šanci měli šenovští žáci. Standartní situaci, při které zamířil do vápna i gólman, nedokázali 2 hráči soupeře proměnit ve vyrovnávací gól.

Toto vítězství je obrovským povzbuzením v další práci, neboť náš protivník byl v tomto utkání mírným favoritem.