DOROST: Podruhé v řadě vítězně! Třikrát se trefil Kabisch!

Ve 4. kole Brušperk Cupu dorostenci nedopustili překvapení a Příbor porazili 6:1.

TABULKA PO 4. KOLE
# KLUB Z V VP R PP P SKÓRE B
1. Brušperk 3 3 0 0 0 0 18:5 9
2. DARKOVIČKY 4 3 0 0 0 1 17:6 9
3. Klimkovice 4 2 0 0 1 1 12:16 7
4. Kozlovice 3 2 0 0 0 1 25:9 6
5. Fryčovice 3 1 0 0 0 2 11:20 3
6. Příbor 3 0 1 0 0 2 8:18 2
7. Staříč 4 0 0 0 0 4 5:23 0

Od úvodních minut se hrálo poměrně tvrdé utkání, ostřejší zákroky se střídaly na obou stranách. Nicméně naši hráči se dostali brzy do vedení. Dundr s Kabischem rozehráli rychlý rohový kop, druhý jmenovaný vypálil z pravé strany, několikrát tečovanou střelu dorazil hlavou do brány Chvěja – 1:0. Příborští ale dokázali zanedlouho srovnat. Chybu v defenzivě dokázal využít hostující útočník střelou k levé tyči – 1:1. Několik minut po vyrovnaní se po dalších faulech strhla ostrá mela, kterou musel rozhodčí důrazně rozdělovat. Od této chvíle se hrálo klidnějším tempem. Po několika zápasech nám už konečně vyšly finální přihrávky, které nás trápí celou přípravu. Vjačka kolmou přihrávkou mezi obránce pěkně našel kanonýra Kabische, jehož tvrdou střelu zprava nedokázal gólman vyrazit – 2:1. Pro Petra Kabische to byl 1. zásah v dorostu v zimní přípravě. Příborští poté dostali výhodu zahrávání přímého kopu, ale hostující záložník trefil z nevinně vyhlížejícího kopu břevno. Další gól přidal s chutí hrající Kabisch. Martiník přehodil obrannou řadu a vyslal našeho útočníka tváří v tvář příborskému gólmanovi, ten se nemýlil a balón poslal přes padajícího gólmana – 3:1. Následně mířil nad z přímého kopu Kabisch a neujala se ani střela Mikuly. Na poločasových 4:1 zvýšil opět Kabisch. Po rychlém autovém vhazování Dundr jemně posunul právě Kabischovi, ten udělal kličku brankáři a balón poslal do odkryté klece – 4:1. Poté ještě naši hráči fantasticky vyjeli od brány, míč se dostal na pravou stranu k Prorokovi, který nádherným bochánkem vybídl ke skórování Vjačku, jeho hlavičku ovšem gólman výborně vykryl.

Do druhého dějství vběhl neúnavný a ještě běhavější tým, na křídlech skvěle presovali Chvěja s Kupkou. Právě tito hráči donutili příborské k chybám v defenzivě, bohužel odměnou nám nebyl 5. gól. Poté se dostal do dvou šancí Kupka, jemuž nebylo dnes souzeno, nejprve po přihrávce Vjačky a poté po opět výborném presinku, ale balón po jeho střele z velkého úhlu kopíroval jen brankovou čáru. Následně mířil vedle ještě Martiník. Dalšího gólu jsme se přeci jen dočkali. Dundr přezdívaný „darkovičský Puskás“ opět do šibenice a opět nádherně, jeho střela z pravé strany skončila ve vzdálenější šibenici – 5:1. Rohové kopy výborně zahrávali Dundr s Kabischem. Po jednom takovém centroval zleva Vjačka a břevno zazvonilo i na druhé straně. Na konečných 6:1 upravil Jakub Szczurek, věkově spadající do žákovské kategorie. Na jeho plachtící ránu z levé strany neměl gólman nárok – 6:1. Ke konci zápasu se dostal ke střele ještě Kabisch. Jeho šajtle à la David Limberský ale ohrozila pouze pomezního rozhodčího na protější straně hřiště.

Obrovským pozitivem dnešního utkání byla velmi dobrá kombinační hra v některých pasážích zápasu.

Sestava:

1. poločas:

Kudla – J. Hasala (20´ Biskup), Mikula, Lišaník (20´ Schulla), Gargoš (20´ J. Szczurek) – Ferenc, P. Vjačka – Kupka (14´ Prorok), Dundr, D. Chvěja (20´ Martiník) – P. Kabisch

2. poločas:

Olšar – J. Hasala (60´ Biskup), Ferenc, Lišaník (60´ Schulla), Gargoš (60´ J. Szczurek) – Mikula, P. Vjačka – Kupka (69´ Prorok), Dundr, D. Chvěja (60´ Martiník) – P. Kabisch

Trenéři: P. Dundr, P. Kudla

 

Výsledky 4. kola:

Kozlovice 4:5 Klimkovice

FKD 6:1 Příbor

Staříč 3:6 Fryčovice

 

Program 5. kola:

25.2. 2023 Brušperk – Staříč, 12:00, UT Brušperk

25.2. 2023 Fryčovice – Příbor, 14:00, UT Brušperk

25.2. 2023 FKD – Kozlovice, 16:00, UT Brušperk

 

Další utkání sehrají naši hráči příští sobotu 25.2. až od 16:00 na umělé trávě v Brušperku. Soupeřem nám bude celek z Kozlovic.

Poz.: Začátky všech zápasů jsou posunuty o 3 hodiny!!

 

#fkdarkovicky