Souhrn utkání áčka

Reporty z utkání áčka

Mokré Lazce

Darkovičkám dopolední termín zápasu vyloženě nesvědčil, když zřejmě ještě byly myšlenkami v postelích. Hosté poprvé zpytovali svědomí ve 2. minutě. Přízemní centr Pavla Galvase propadl na zadní tyč ke Košnovskému a ten propasíroval balon do sítě – 1:0. Mokré Lazce si znovu vylepšily náladu po parádním voleji Pavla Galvase, který vměstnal odražený míč nekompromisně pod břevno – 2:0. Ve 22. minutě už by na hosty nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Pavel Galvas zakroutil roh na hlavu nikým nehlídaného Líbaře a gólman Preisler potřetí inkasoval, aniž by si sáhl na balon – 3:0. Zanedlouho Pavel Galvas nezištně uvolnil Žurka, který ztroskotal na Preislerovi. Defenziva Darkoviček si vybrala slabší chvilku rovněž ve 33. minuta, kdy si Košňovský naběhl na roh Pavla Galvase a Šimeček hlavičkoval těsně nad břevno. Domácí fanoušky poté roztleskala rovněž dělovka Mičky. Hosté mohli vykřesat jiskérku bodové naděje při příležitostech Moravce anebo Jamnického, ale ti vůbec netrefili mokrolazeckou svatyni. Druhá půle nejprve nabídla famózní přímák Pavla Galvase, který ze dvaceti metrů nádherně vymetl šibenici – 4:0. Ve zbytku utkání však domácí evidentně polevili, čehož Darkovičky využily k odvrácení ostudy. Nejprve prostrčil Blaha balon Moravcovi a ten korigoval na 4:1. V samém závěru načasoval Kremzer dlouhý pas na Moravce a Jamnický hlavou přehodil brankáře Kovalíka – 4:2. Ještě větší drama pak odmítl právě Jamnický, když zahodil sólový nájezd.

FK Sokol Mokré Lazce

Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Darkovičky mě dost zklamaly, protože přijely úplně odevzdané. Nám samozřejmě hodně pomohly rychlé góly, když bylo vlastně po úvodní půlhodině rozhodnuto. Ve druhém poločase už jsme za stavu 4:0 hodně polevili. Vzadu jsme vymýšleli blbosti a soupeř naše chyby využil ke snížení. Získali jsme důležité body.“

Roman Divina, trenér Darkoviček: „Náš přístup k zápasu byl katastrofální. Bylo vidět, že se zřejmě včera podcenila příprava. Hráli jsme opravdu otřesně, takže jsme si nezasloužili bodovat. Před Mokrými Lazci naopak smekám klobouk, protože předvedly obrovské nasazení a srdíčko. My se nad sebou musíme zamyslet a pořádně si promluvit.“

Chlebičov

Darkovičky v zápase s Chlebičovem uhájily domácí tvrz, když čekaly na úvodní trefu pouze do 8. minuty. Pak osvědčil v šestnáctce důraz Bajger a Kremzer propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Hosté poté přitopili pod kotlem, jenže Radek nejprve našel náruč pozorného gólmana Preisnera, aby následně hlavou přičísl standardku Kužela, ale balon pouze prolétl kolem tyče. Do třetice se Chlebičovu poštěstilo. Matyášek obral o míč Zlotého a z druhé vlny sbíhající Teichmann nezaváhal – 1:1. Na opačné straně opakovaně zpytoval svědomí talentovaný Kempný, protože po hezkých asistencích Bajgera s Kremzerem nedokázal míč doručit do sítě. Hosté opláceli rohovým kopem Kužela, po němž Teichmann rozezvonil břevno a dorážející Korbel vůbec netrefil cílené zařízení. Klíčový moment celého zápasu nastal ve 47. minutě, kdy Majewski uvnitř šestnáctky nešikovně fauloval Kempného a Turanský penalty proměňuje se železnou pravidelností – 2:1. Chlebičov pak usiloval alespoň o vyrovnání, jenže v koncovce pohořel. Matyášek zamířil z výhodné pozice vedle, Štefka rozkymácel břevno a v poslední šanci hlavičkoval Radek po rohu Kužela mimo tři tyče.

Roman Divina, trenér Darkoviček: „Naše vítězství bych označil za zasloužené. Hosté sice měli výškovou převahu, ale my jsme naštěstí vyhrávali osobní souboje. Perfektně nám vyšel začátek, a přestože jsme pak inkasovali vyrovnávací branku, tak jsme na ni dokázali skvěle reagovat. Chlebičov se pak snažil získat alespoň bod, ale vedení jsme si pohlídali.“

SK Viktorie Chlebičov

Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Z mého pohledu se jednalo o remízový zápas. Bod jsme si rozhodně mohli odvést, ale bohužel jsme doplatili na individuální chyby. Po fotbalové stránce jsme byli kvalitnějším týmem, ale soupeř ukázal lepší produktivitu. Darkovičky se spoléhaly jen na brejky, což jim nakonec stačilo. Bohužel jsme promarnili dost šancí.“