Áčko veze z venku 3 body

Nováček I. A třídy z ostravské Vřesiny v úvodním kole remizoval s Ludgeřovicemi, ale tentokrát si na body musel nechat zajít chuť. Darkovičky začaly jako z partesu, když hned první vážnější šanci proměnily ve vedoucí trefu. Bajger si naběhl na časovaný pas Kremzera, zatáhl míč po křídle a načechral parádní centr na hlavu Jamnického – 0:1. Hosté pokračovali ve své krasojízdě, které však chyběly další góly. Při jedovaté ráně Bajgera proklínali štěstěnu, protože balon zacinkal o tyčku. Zanedlouho vyzval Jamnický ke skórování Bajgera, jenže domácí brankář Köhler skvěle zakročil. Darkovičky znejistěly deset minut před přestávkou, když se Buchvaldek nedomluvil s gólmanem Vargou a horké kaštany tahal z ohně Adamčík. Tečku za atraktivním úvodním dějstvím poté udělal hostující Turanský, který o chloupek přehodil vřesinskou kasu. V 50. minutě si sypal popel na hlavu Jamnický, protože po učebnicovém pasu Bajgera poslal míč přímo do tyčky. O poslední vzrušení se pak postaral Bajger, když po asistenci Jamnického minul odkrytou branku. Darkovičky naštěstí laxní koncovka nemusela mrzet.

Ohlasy k zápasu

FK Darkovičky

Roman Divina, trenér Darkoviček: „Jsem maximálně spokojený, protože jsme předvedli vynikající výkon. Předvedli jsme výborný nástup do utkání, když jsme brzy vstřelili gól. Poté jsme mohli náš náskok několikrát zvýraznit, ale bohužel jsme zahazovali tutové šance. Přesto jsme bez větších potíží zvítězili. Vřesina mě docela zklamala, protože pouze nakopávala míče dopředu. Domácí jsme skoro k ničemu nepustili.“