Béčko pouze remizovalo

Darkovičky do poločasu vedly o 4 branky

Bláznivý zápas se hrál v neděli v Bělé, kam dorazilo mužstvo z Darkoviček. Hostující družina posílená o tři hráče z áčka v prvním poločase diktovala tempo hry, byla lepší na balonu a svou převahu vyjádřila čtyřmi góly. Vedení se ujala ve 12. minutě si naběhl z rohu na zadní tyč Kempný a levou nohou rozvlnil síť – 0:1. O dvě minuty později už to bylo o dvě branky, když se po krásném solu prosadil Ondič, který nasadil kličku brankáři a placírkou umístil balon do prázdné branky – 0:2. Ve 23. minutě byl faulován v domácím pokutovém území Vilkus a Kempný zkušeně proměnil pentli – 0:3. Ve 35. minutě vypálil zpoza šestnáctky na zadní tyč Mrovec a domácí byli zralí na ručník – 0:4.

 

Do druhé části vyběhla Bělá jako politá živou vodou a hned po pár vteřinách vystřelil kapitán Papšík z dvaceti metrů přímo k tyči – 1:4. V 51. minutě vyrazil hostující brankář Górniak balon jen před Kubinu, který už neměl moc práce jej poslat do kysně – 2:4. O sedm minut později přesně odcentroval z pravé strany Richter a Daniel David poslal balon do protipohybu brankáře – 3:4. Dvacet minut před koncem se domácím podařilo srovnat, když si na centr Pekárka vyskočil nejvýš Papšík a hlavou nedal gólmanovi šanci – 4:4. Pět minut před koncem zápasu navíc dokonala Bělá obrat, když střela Végha skončila na tyči a odrazila se od hostujícího Zlotého do kasy – 5:4. Darkovičkám se ale v poslední minutě podařilo vyrovnat, když dlouhý nákop, který brankář Krištof jen vyrazil před sebe, doklepl do kasy Kempný a uzavřel hattrick – 5:5.

Ohlasy k zápasu

 

TJ Sokol Bělá

Miroslav Vyhlas (trenér): Hodně zajímavý zápas. V první půli se nám nedařilo vůbec nic, Darkovičky byly lepší na balonu, byly důraznější, lépe si přihrávaly. V poločase byla bouřka v kabině a hned se to projevilo a postupně jsme pěti góly skóre otočili. Darkovičkám se ale v poslední minutě podařilo vyrovnat.

FK Darkovičky B

Petr Adamčík (hráč): Měli jsme tři posily z áčka a první poločas jsme hráli excelentně a vybojovali si čtyřbrankový náskok. Ve druhém jsme myslel asi, že jsou domácí už poraženi a postihl nás pořádný kolaps a domácím se podařilo skóre otočit. Naštěstí jsme v závěru vyrovnali.


Sokol Bělá – FK Darkovičky „B“

5:5 (0:4)