Béčko zvítězilo s aspirantem na postup

Darkovičky se ujaly vedení v závěru poločasu. To se jim pak povedlo navýšit v závěru druhého dalšími dvěma góly.

Bolaticím závěr sezóny moc nevychází a první místo tabulky se jim pomalu začíná vzdalovat. To se projevilo i v Darkovičkách, kam přijely v okleštěné sestavě, bez čtyř hráčů základní sestavy, a na jejich výkonu to bylo hodně patrné. V prvním poločase se hrál fotbal nahoru dolů, a hra probíhala mezi šestnáctkami obou mužstev. Bolatice se dostaly do dvou pološancí, ale Krečmerovi, a po něm i Langerovi chyběla přesná finální fáze. Darkovičky pak udeřily v závěru prvního poločasu, když vybojovaly míč ve středu hřiště, který se dostal Martinu Gaiovi, jehož střela s přispěním teče bolatického obránce Michala Sněhoty zaplavala a skončila v brance – 1:0.

 

Úvod druhého poločasu se nesl v obdobném duchu jako celý poločas, kdy se hrálo převážně mezi vápny. Pak se Bolatice začaly více tlačit do útoku s úmyslem vyrovnat skóre utkání. Jejich největší tutovku zahodil Sněhota, když ho skvěle vychytal brankář Pískala. Darkovičky podruhé skórovali dvanáct minut před závěrečným hvizdem rozhodčího, když se Hruška dostal za obranu a skvěle vybídl ke skórování Kneifela, který už uklízel do prázdné klece – 2:0. O pár okamžiků později nahrál Vilkus Hruškovi, který ale jen zatřásl břevnem bolatické svatyně. Tečku za zápasem udělal v poslední minutě Adamčík, který zužitkoval přesnou nahrávku aktivního Hrušky – 3:0.

Ohlasy k zápasu

 

FK Darkovičky B

Milan Duda (hráč): Soupeř přijel v oslabené sestavě. V prvním poločase to byla spíše oťukávaná, a my jsme na konci dali branku. Pak už se dá říct, že jsme to měli ve svých rukou a přidali jsme další dvě branky.

FK Bolatice B

Rudolf Rataj (trenér): Přijeli jsme hodně v improvizované sestavě a to se projevilo.Z naší strany to bylo takové křečovité, nic se nám nedařilo.

Střelci : Gai Martin , Kneifel Jan , Adamčík Petr


FK Darkovičky „B“ – FK Bolatice „B“

3:0 (1:0)