Dorost doma zvítězil

První jarní výhra dorostu

První jarní domácí zápas, který se hrál za silného větru, dokázali dorostenci přetavit v první jarní výhru. Při absenci Moravce se na hrot postavil Rehák a zastoupil ho skvěle. Hned z první vážnější akce vytěžil úvodní gól, když poslal míč z hranice šestnáctky zády k brance přes hlavu a zároveň přes překvapeného brankáře hostů. Naši hráči, kterým vydatně pomáhal vítr v zádech, zatlačili soupeře před jeho šestnáctku a obrana hostů nepůsobila vůbec jistě. Vše vyvrcholilo ve 21. minutě, kdy se Rehák dostal ke střele kousek od penaltového puntíku a s přehledem uklidil míč na vzdálenější tyč podél brankáře hostů. Hosté pak pochopili, že si musí chodit hlouběji pro balón a hra se přesunula do středu hřiště. Když už se zdálo ,že udržíme do poločasu nadějný výsledek 2:0 přišla ve 44. minutě obvyklá situace ve vlastní šestnáctce, kdy soupeř dostal tolik prostoru, aby zkusil zakončit levou, což se mu vůbec nepovedlo, zpracovat míč na pravou a tou uklidit míč do sítě. Takže do kabin se šlo za stavu 2:1.

Druhý poločas hráli naši proti větru a obraz hry se otočil, soupeř dobýval naši branku a my se dostali do útoku jen ojediněle. Hostům se sice během druhého poločasu podařilo dvakrát skórovat, ale oba góly padly z evidentních ofsajdů a tak mohl v 75. minutě přijít trest pro hosty v podobě třetího gólu, ale to by musel Radim Kempný trefit z 18-ti metrů poloodkrytou branku, místo toho poslal míč asi dva metry vedle. Do slibné šance se ještě dostal v 80. minutě Kuřidém, ale po souboji o míč s brankářem hostů ztratil orientaci a než stihl zareagovat odkutálel se míč kousek vedle branky za čáru. Do konce zápasu se zrodilo ještě pár náznaků šancí na obou stranách, ale skóre už se nezměnilo a tak můžou dorostenci FKD slavit první jarní výhru.