DOROST: Tvrdý střet s realitou! V sobotu s Klimkovicemi!

Dorostenci ve čtvrtek utrpěli první porážku zimní přípravy!

Narychlo domluvené přátelské utkání odehráli ve čtvrtek v podvečer naši dorostenci, kteří změřili síly s druholigovou U17 Hlučína. Po čtyřech výhrách v řadě, ale přišel tvrdý náraz v podobě vysoké porážky.

Úvod utkání nám vyšel a byli jsme mírně lepším týmem. Do největší úvodní šance se dostal Ferenc, ale balón mu na zadní tyči skočil a náš kapitán vysoko přestřelil. Poté přebírali otěže zápasu hlučínští. Jejich tlak se stupňoval a vyústil ve 3 slepené góly. V prvním dějství se nám nedařilo vůbec nic a poločas skončil tříbrankovým rozdílem.

Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu jako ten první. Domácí drželi většinu času balón a my jsme pouze bránili. Hlučín okořenil druhý poločas dalšími čtyřmi góly a vedl již 7:0. V posledních minutách jsme se osmělovali také my. Nejprve donutil domácího záložníka k chybě důrazem Vjačka, balón si vzal Kupka, ale minul pravou tyč. Tak samo vybojoval míč pro Kupku Dundr, náš útočník ovšem jen vyprášil rukavice hlučínského brankáře. Tato spolupráce se opakovala o pár minutek později znovu, Dundr vyslal do úniku opět Kupku, kterému ale nebylo přáno. Poté jsme se konečně dočkali. Balón se dostal k Redzinovi, který přízemní střelou z hranice velkého vápna nedal brankáři šanci. Následně Vjačka přistrčil míč Matějkovi, ten ale orazítkoval břevno. Pár minut před koncem vyhledal Dundr ze standartní situace Vjačku, který snížil, gól ale nemohl být uznán kvůli ofsajdu.

FC Hlučín U17 7:1 FKD

(Š. Redzina)

FKD: Kudla – F. Redzina, Schulla, Galdia – Prorok, Ferenc, Biskup, Kupka – Martiník – Janoš, Š. Redzina

Náhradníci: Dundr, Matějka, P. Vjačka, Gargoš, Pytlík, Smolka

Trenéři: P. Dundr, P. Kudla

Další přípravné utkání sehrají dorostenci již v sobotu v rámci Brušperk Cupu. Našim soupeřem budou Klimkovice. Nejprve se ale pojďme podívat na výsledky 4. kola. Příbor porazil Klimkovice 5:3, naši hráči vysoko zvítězili nad Fryčovicemi 10:1 a Dobrá podlehla Kozlovicím těsně 3:2.

7.Fryčovice40002213:272

Dorostenci Klimkovic momentálně hrají městský přebor (o dvě soutěže níž, než naši hráči), ve kterém jsou naprosto suverénní. Ze 13 zápasu dokázali 13x zvítězit a s 39 body jim patří jasná 1. příčka. Skóre mají klimkovičtí kladné 85:14 a pyšnit se můžou nejlepší obranou v soutěži. V Brušperku se jim moc nedaří a po 4 kolech jim patří 6. příčka s 1 výhrou po penaltách. Utkání začíná v 11:00!