PETR KABISCH: „Ze zpráv hráčů šla cítit nervozita.“

Po finálovém utkání se stal obětí naší redakce hrdina zápasu Petr Kabisch.

Ahoj Kabro, po 4 letech jsme se dostali do finále poháru. Možná bych řekl, že i s nejslabším týmem za poslední 3 roky. Čím to, že finálová účast vyšla letos a ne v minulých letech?

Tak jedno finále nám zkazil bohužel covid. Jinak si myslím, že je to hlavně tím, že jsme měli tuto sezónu, oproti minulým, pohár v hlavě trošku víc a měli jsme ho nastavený jako cíl, což naštěstí vyšlo.

Hráči se včera začali scházet již hodinu před oficiálním srazem. Myslíš si, že tým ukázal charakter a že se tímto hráči, před důležitou bitvou, dostali do jakési pohody?

Hlavně jsme většina už neměli doma co dělat, tak jsme jeli dřív (smích), a také jsme byli nedočkaví.

Jaká byla nálada v kabině před utkáním?

Dobrá, ale zároveň hodně nervózní. Od rána ze zpráv apod. šla cítit ze všech hráčů nervozita, ta ale v průběhu zápasu odpadla.

S čím jsme chtěli vstoupit do utkání?

Nedostat gól na začátku, což se opět kvůli naší blbosti nepovedlo, naštěstí byl konec dobrý pro nás.

Poprvé jsme inkasovali již v 5. minutě. Proběhlo ti hlavou, že je zle nebo si věřil, že utkání můžeme otočit?

Proběhlo, ale věřili jsme stále. Naštěstí jsme měli skoro celý zápas na otočení.

Ty sám si ještě v prvním poločase vývoj zápasu překlopil na naší stranu. Popiš nám obě trefy.

Tak u prvního gólu mě vyslal klasicky do úniku Maty Dundr a se štěstím to propadlo až za gólmana, který si na balón sáhl. A druhý gól byl po nákopu, kdy jsem si dobře balón posunul ve vápně hrudí do běhu a pak poslal míč do protipohybu gólmana.

Infarktová situace nastala v 88. minutě. Hosté vstřelili gól, naštěstí teda z ofsajdu. Co ti při této situaci proběhlo hlavou?

No už jsem měl v hlavě penalty, pak jsem se otočil a uviděl, že rozhodčí píská ofsajd a byl jsem opět o něco klidnější.

Popiš nám svou reakci jakmile si uslyšel závěrečný hvizd. Jaké pocity se v tobě odehrávaly?

V ten moment ze mě a vlastně asi ze všech odpadl všechen ten stres. Byla to euforie.

Slavilo se? 😀

Tak trošku. (smích)

Kdy bude projížďka po Darkovičkách v otevřeném autobusu?

Až vyhrajeme někdy ligu. 😀

Na utkání dorazily necelé dvě stovky diváků, což je v dorosteneckých soutěžích naprosto nevídaná věc. Čím to a co bys vzkázal divákům, kteří dorazili?

Byla hlavně super propagace na sociálních sítích. Oproti poslednímu finále, které jsem odehrál, to bylo něco úplně jiného. Předtím nevyšlo počasí a přišlo na nás tak 20 lidí, teď vyšlo všechno. Chvilku před zápasem jsem měl strach, že bude taky málo lidí, nakonec ale dorazilo víc lidí, než na naše áčko. Podařilo se to a bylo to super, ještě před těmi lidmi rozhodnout a vyhrát, je taková třešnička na dortu.

Děkujeme za rozhovor!

Taky děkuji.