DOROST: 2. místo z Brušperku a sedmigólová nadílka Ludgeřovicím!

Dorostenci se poprvé v roce 2023 představili na přírodní trávě!

I přes nepříznivé sobotní počasí se hráči dorostu představili v neděli ve svém 9. přípravném utkání na přírodní trávě. Zápas s vrstevníky z Ludgeřovic se odehrál v tamním fotbalovém areálu na trávě B.

Od úvodních minut se zdálo, že bychom mohli mít nad soupeřem z nižší soutěže navrch. Utvrdilo nás v tom i rychlé dvougólové vedení. Do vedení jsme se dostali z penalty. Faulovaný Petr Kabisch se postavil ke značce pokutového kopu a nechytatelnou střelou k levé tyči vstřelil náš první gól v utkání – 0:1. Chvíli na to jsme se mohli radovat podruhé. Kabischovu střelu z pravé strany dorazil do prázdné branky Cintula – 0:2. Třetí “náš“ gól vstřelil stoper Ferenc, nástřel jednoho z ludgeřovických zprava se odrazil od našeho stopera přímo do brány – 1:2. Ludgeřovice byly na koni a dokázaly vyrovnat. Po střele k levé tyči se marně natahoval Kudla – 2:2. Po vyrovnávacím gólu jsme se dostávali do slibných šancí, ale ne a ne trefit ten správný prostor. Na to se nemohl dívat Dundr a jeho dlouhý aut do vápna à la Island na Euru 2016 si našel vysoký Fuljer a hlavou zavěsil – 2:3. Do poločasu jsme ale opět vedli o 2 branky. Fuljerova šajtle à la David Limberský nalezla na zadní tyči Vjačku, který poslal kolenem balón nad gólmana ludgeřovických – 2:4. V první polovině jsme ještě nevyužili poměrně dost dobrých šanci, do kterých se dostávala naše záložní a útočná řada.

Do druhé čtyřicetiminutovky vstoupila sestava okysličená o 5 mladších dorostenců. Obraz hry se neměnil a naši se dostávali na dostřel domácí svatyně. Zajímavou střelu vyslal z dálky Lišaník, ale brankář jeho projektil vyrazil pouze na roh. Poté Cintulova střela skončila na pravé tyči. Následně byl opět faulován Kabisch a to znamenalo 2. penaltu. K té se znova postavil náš sniper, ale tentokráte neproměnil. A tak domácí snížili, nebo spíše my jsme vstřelili náš již 6. gól. Ludgeřovice se dostaly k několika střelám zhruba od penaltového puntíku, ty ovšem výborně vykryl Kudla, poté se balón přikutálel k Ferencovi, který ho ve snaze odkopnout, nešťastně trefil do svého spoluhráče Vjačky, od jehož ramena se balón odrazil opět do vlastní brány – 3:4. Hned vzápětí bylo vyrovnáno, ale gól domácích nemohl platit kvůli zapovězenému postavení domácího útočníka. Na konečných 5:3 z našeho pohledu upravil opět Vjačka. Galdiovu prudkou střelu z levé strany vyrazil gólman pouze před sebe a Patrik Vjačka uklidil balón do prázdné klece – 3:5.

Sestava:

Kudla – J. Hasala (41´ J. Szczurek), Schulla (60´ Ferenc), Ferenc (41´ F. Redzina), Prorok (60´ J. Hasala) – Mikula (41´ Lišaník), Dundr (60´ Mikula) – P. Vjačka (41´ Š. Redzina), Fuljer (41´ Galdia), Cintula (60´ P. Vjačka) – P. Kabisch (60´ Fuljer)

Další utkání v rámci zimní přípravy odehrají naši hráči v neděli 19.3. od 10:00 na stadionu v Bohumíně. Soupeřem nám bude místní celek.

A nyní pohled na poslední kolo Brušperk Cupu, ve kterém jsme měli volno. Tento víkend se hrály pouze 2 zápasy a to kvůli toho, že odhlášený Staříč své utkání nesehrál. Příborští tak zvítězili kontumačně 3:0. V dalších zápasech porazily Klimkovice Fryčovice 8:4 a domácí Brušperk porazil Kozlovice poměrem 5:3 a nám tak zajistil konečné 2. místo v celém turnaji.

KONEČNÁ TABULKA
# KLUB Z V VP R PP P SKÓRE B