DOROST: Dorostenci velmi náročný víkend nezvládli a v Brušperku prohráli!

Dorostenci v průběhu soustředění jeli do Brušperku, kde odehráli svůj předposlední zápas v turnaji.

TABULKA PO 5. KOLE
# KLUB Z V VP R PP P SKÓRE B
1. Kozlovice 4 3 0 0 0 1 30:10 9
2. Brušperk 3 0 0 0 0 0 18:5 9
3. DARKOVIČKY 5 3 0 0 0 2 18:11 9
4. Klimkovice 4 2 0 0 1 1 12:16 7
5. Příbor 4 1 1 0 0 2 15:20 5
6. Fryčovice 4 1 0 0 0 3 13:27 3
7. Staříč 4 0 0 0 0 4 5:23 0

Ale nejprve vše popořadě. V pátek ráno se dorostenci sešli před hotelem v Háji ve Slezsku. Během pátku hráči absolvovali výběh a 3 tréninkové jednotky. Sobotní dopoledne patřilo tréninku, poté se odpojily opory Kabisch, Dundr, Ferenc a Kudla, kteří jeli na utkání s A-mužstvem. Zbytek kádru absolvoval výběh, po kterém se odpojila část dorostenců. Ti jeli do Orlové podpořit A-tým. Třetí část kádru cestovala z Háje přímo do Brušperku na utkání proti Kozlovicím.

V zápase jsme se museli obejít bez čtyř výše zmiňovaných hráčů a bylo to znát. Utkání odehráli mladší dorostenci doplněni o dva hráče ze starších. Ale teď již k samotnému zápasu. Od úvodu byli lepším týmem Kozlovice, i když hrají o 2 soutěže níže. Dvě rychlé branky ve 4. a v 9. minutě stanovili stav zápasu na 0:2 z našeho pohledu. Poté jsme se dostávali do hry také my, ale bohužel jsme nedokázali využít žádnou z našich pološancí. Snahu o snížení zhatila penalta. Tu sice penaltový mág Olšar chytil, ale na dorážku neměl nárok – 0:3. I přes nepříznivý výsledek hráči neskládali zbraně a odměnou jim bylo snížení. Střelu z pravé strany dorazil za záda kozlovického gólmana Martiník – 1:3. Od této chvíle se hrál hodně vyrovnaný souboj s šancemi na obou stranách, ale žádná z příležitostí se neujala a poločas tedy skončil výsledkem 1:3.

Ve druhém dějství se již pomalu ukazovala únava našich hráčů, kteří ale stále bojovali a chtěli utkání ještě minimálně zdramatizovat. Ovšem přišly další dvě rány a bylo po zápase. Za zmínku ještě stojí neuznaný gól Kupky, který ale stál v zapovězeném postavení. Utkání tedy skončilo drtivým výsledkem 1:5 a všichni hráči se vydali zpět na hotel, kde povečeřeli a absolvovali večerní halový trénink.

Sestava:

1. poločas:

Olšar – Prorok, F. Redzina, Lišaník, Galdia – Schulla, P. Vjačka (C) – J. Hasala, Martiník, Š. Redzina – Kupka

2. poločas:

Olšar – Smolka, F. Redzina, Lišaník, Gargoš (61´ Galdia) – Schulla (67´ Š. Redzina), P. Vjačka (C) – D. Chvěja, Biskup, J. Szczurek – Kupka

Trenér: M. Duda

V neděli dorostenci naposledy vyběhli, poté byl na pořadu dne trénink a na závěr soustředění se hráči utkali ve smíšených týmech (starší a mladší dorostenci) proti sobě. Utkání skončilo remízou 3:3 a po penaltách se radovali hráči v rozlišovacích dresech.

Výsledky 5. kola:

Fryčovice 2:7 Příbor

FKD 1:5 Kozlovice

Utkání Brušperk – Staříč se odehraje 18.3. od 10:00.

Program 6. kola:

4.3. 2023 Příbor – Brušperk, 9:00, UT Brušperk

4.3. 2023 Kozlovice – Fryčovice, 11:00, UT Brušperk

4.3. 2023 Klimkovice – FKD, 13:00, UT Brušperk

Staříč má tento víkend VOLNO.

Další utkání sehrají naši hráči v sobotu 4.3. od 13:00 na umělé trávě v Brušperku. Soupeřem nám bude celek z Klimkovic.