Vřesina – Darkovičky

Naši muži odehráli druhé mistrovské utkání

Gólově velice plodné utkání sledovali diváci v ostravské Vřesině, které se málem podařilo smazat čtyřbrankové manko. Ale pěkně popořádku. Darkovičky prožily přímo pohádkový vstup do nedělního zápasu. Hodně jim k němu pomohl domácí gólman Köhler, který tak dlouho laškoval s míčem, až o něj přišel a dotěrný Horváth trestal – 0:1. O chvíli později si Turanský naběhl na časovaný pas a přidal druhý úspěšný zásah svého celku – 0:2. Od 12. minuty už by na Vřesinu nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Po rohovém kopu Lindovského se totiž vyšrouboval do vzduchu Andrýsek a upravil na 0:3. Čtvrtý hřebíček do domácí rakve tedy zatloukl až Bajger, který skóroval z dorážky – 0:4. A to ještě zahodili sólové nájezdy Horváth s Moravcem. Postupem času ovšem začaly Darkovičkám docházet síly, čehož tým z Ostravy několikrát využil. Velké potíže dělal hostující defenzivě především Hloušek, který se v 70. minutě blýskl skvělou individuální akcí a korigoval na 1:4. Vřesině samozřejmě narostla křídla, když se zásluhou Uhlíka a Hlouška dostala na dostřel – 3:4. Na vyrovnání už ale domácím nezbyl čas, takže si Darkovičky odvážely všechny body.

Radim Karsten, trenér Darkoviček„Jde vidět, že historie se opakuje. Stejně jako proti Chlebičovu nám excelentně vyšly nástupy do obou poločasů, jenže pak se projevila naše horší kondice a nedodržování taktických pokynů. Místo toho, abychom podrželi balon vpředu, tak si kluci dělají, co chtějí. Úplně zbytečně se takhle dostáváme pod tlak.“