Žáci – starší padli, mladší vyhráli

Naši žáci se v dalším kole  krajského přeboru představili na půdě Nového Jičína.

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci vstoupili do utkání s řadou změn a absencí v sestavě, chyběli nemocní Schoffer s Mikulou. Do brány se postavil teprve mladší žák Olšar, a nutno podotknout nezklamal. Tým v několka důležitých šancích podržel. I přesto jsme do poločasu prohrávali 4:0 a to hlavně po nedůrazu v naší šestnácte, kdy soupeř pohodlně dorážel míč i na třikrát do branky. Za stavu 2:0 pro domácí jsme navíc vyrobili penaltu, kdy Kabisch zastavil míč rukou, ačkoliv hrál střední zálohu. Po poločase se naše hra zvedla a zaslouženě jsme vstřelili gól po rohu Chojky, kdy se ve skrumáži nejlépe zorientoval Zlotý. Druhou branku jsme vsítili po přímém kopu Kabische, a dorážel Chojka. Bohužel branky přišly až v závěru utkání a tak si odvážíme prohru  Nový Jičín – FKD 4:2.

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci opět hráli své utkání po starších, a zase se projevila únava některých našich svěřenců v závěru utkání. Zápas byl na vysoké úrovni, možná zapříčiněno i velmi úzkým hřištěm. V utkání jsme se ujali vedení po chytře rozehraném přímém kopu, kdy Galdia sice nastřelil zeď, ale míč se odrazil přímo do branky. Domácí odpověděli takřka okamžitě, protože už za minutu bylo srovnáno. Tento trend pokračoval i nadále v prvním poločase, ale v opačném gardu. Dvakrát jsme dotahovali domácí, nejdříve ve 22. minutě a následně v minutě 29. O obě branky se postaral Havránek Robin, kterému se na podzim střelecky opět daří. Ve druhém poločase to byl veliký boj, a obě mužstva směřovaly k zasloužené remíze. V 51. minutě se ale k míči dostal Havránek a neomylně poslal naše do vedení 3:4.Velmi povedené utkání odehrál i Koziel Ondřej, který v důležitých momentech podržel míč na území soupeře. I přes velký tlak domácích v závěru utkání jsme vydrželi, a vydřeli 3 body! Nový Jičín – FKD 3:4.