Áčko přejelo Jakubčovice

V nedělním střetnutí mezi Darkovičkami a Jakubčovicemi sice třímali dirigentskou taktovku hosté, jenže góly paradoxně dávali borci v domácích dresech. Tým z Hlučínska premiérově slavil ve 13. minutě, kdy dotěrný Bajger vybojoval balon, Bláha ho následně naservíroval Wickerovi a ten dovedl celé dílo k dokonalosti – 1:0. Za pár vteřin narýsoval Kremzer parádní kolmici na Bajgera, Jakubčovicím nesklapla ofsajdová past a brankář Náhlík znovu lovil míč ze své kasy – 2:0. Hosté však brzy reagovali, když Fertál využil nedůslednost domácí defenzivy – 2:1. Těsně před přestávkou si ale Jamnický s Bláhou vychutnali jakubčovické zadáky a Bajger pečetil na poločasových 3:1. Hosty příliš nepotěšila ani 47. minuta, protože se nechal hloupě vyloučit Fertál. O dvacet minut později Jamnický šikovně uvolnil Kempného, který nádherně vymetl šibenici – 4:1. Vzápětí se sice trefil úchvatně z pětatřiceti metrů David Molnár, ale Darkovičkám to vítr z plachet nevzalo – 4:2. Jejich vítězství definitivně zpečetil Turanský, když se prosadil slabší pravačkou – 5:2. V samém závěru ještě selhali domácí Jamnický s Bajgerem, zatímco hosté zatřásli břevnem.

Ohlasy k zápasu

FK Darkovičky

Roman Divina, trenér Darkoviček: „Kluci perfektně dodržovali stanovené taktické pokyny. Věděli jsme, že s Jakubčovicemi nemůžeme hrát otevřený fotbal, takže jsme se zatáhli dozadu a čekali jsme na brejky. Hosté sice byli mnohem častěji na míči, ale do větších šancí jsme soupeře nepouštěli. Navíc jsme dokázali trestat chyby Jakubčovic, takže jsem maximálně spokojený.“