Darkovičky „A“ – Mokré lazce 1:3

V posledním domácím zápase podzimu náš A-tým nestačil na Mokré Lazce..

Na lavičku Darkoviček poprvé usedl trenér rezervy Večerek, ale jeho premiéra u áčka nebyla úspěšná. Během prvního poločasu to přitom vypadalo celkem nadějně. Mokré Lazce si sice vypracovaly hned několik tutových šancí, jenže zahazovaly je jako parta zkušených zedníků. Za ušima se drbali především Hiemer s Líbařem, protože neproměnili samostatné nájezdy. V solidní palebné pozici se objevil rovněž Galvas. Domácí naopak udeřili z ojedinělé útočné akce. Ve 25. minutě vykreslil Ondič krásnou kolmici na Kuřidéma, který poslal balon lišácky kolem brankáře Vilímka – 1:0. Darkovičky se potom výkonnostně zvedly, jenže Moravec při slibném přečíslení ještě hledal ve vápně Kuřidéma, což byla chyba. Hostující družině hodně pomohl gól do šatny. Lukáš zabojoval u lajny a nasměroval do šestnáctky ostrý centr, který zužitkoval nikým nehlídaný Hiemer – 1:1. Po přestávce už na trávníku vládly Mokré Lazce. Chleba se definitivně lámal v závěrečné čtvrthodince. O rozdílový zásah se postaral kanonýr Galvas, když si naběhl na průnikový pas Líbaře a zachoval chladnou hlavu – 1:2. O chvíli později odpustil rozhodčí Porubek hostům penaltu, protože Moša evidentně stáhl k zemi Moravce. Z fotbalistů Darkoviček ještě nestačila vyprchat hořkost, když potřetí inkasovali. Galvas tentokrát převzal míč od Lukáše a opět prokázal instinkt zabijáka – 1:3.

Jan Večerek, trenér Darkoviček„Sportovně musím uznat, že byl soupeř trošku fotbalovější než my. Přesto jsme mohli alespoň remizovat. V prvním poločase jsme dali vedoucí gól, ale branka do šatny nás celkem srazila. Po přestávce už se projevily větší zkušenosti hostů a jejich střelce Galvase. Mrzí mě, že rozhodčí neodpískal za stavu 1:2 jasnou penaltu.“

FK Sokol Mokré Lazce

Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců„O vítězství jsme mohli rozhodnout už v prvním poločase, kdy jsme si vytvořili tři stoprocentní šance. Místo vedení jsme potom inkasovali. Jsem rád, že jsme krátce před přestávkou vyrovnali a ve druhé půli už jsme na hřišti dominovali. Vytvořili jsme si velký tlak a zaslouženě jsme vyhráli.“