Bolatice – Darkovičky „A“ 5:1

Bolatice potvrdily roli favorita a zvítězily doma jednoznačným výsledkem.

Bolatice sice proti Darkovičkám nasadily několik mladíků, ale neškodní hosté toho nevyužili. V úvodní příležitosti se zjevil Řehánek, který po akci Plačka s Oberherrem přepálil břevno. Hlavička Langera po standardce Baránka poté lízala tyčku, takže se domácí premiérově prosadili v 9. minutě. O nádherný fotbalový moment se postaral Šula, který při trestňáku z pětadvaceti metrů vymetl šibenici – 1:0. Další zásah Bolatic přišel krátce před přestávkou. Hezkou kombinaci rozjel Baránek, Langer poté centroval napříč šestnáctkou a navrátilec do sestavy Ballarin zúročil zkušenosti – 2:0. A to ještě vzápětí hlavičkoval dorostenec Blažčík těsně nad břevno. Darkovičky na sebe upozornily pouze nepřesným pokusem Müllera. V úvodu druhé půle vypustil jedovatý projektil hostující Kabich a nečekaně rozezvonil horní tyčku. Pak už pokračoval koncert domácích hráčů. V 51. minutě poslal míč do ohně Ballarin a důrazný Oberherr nadvakrát napnul síť – 3:0. O chvíli později podnikli domácí rychlý brejk, při němž Slivka uvolnil Řehánka, a ten zvýšil na 4:0. Další tutovku sice Řehánek neproměnil, ale Bolaticím to nemuselo vadit, protože v 69. minutě znovu skóroval Ballarin po pasu Oberherra – 5:0. Jedinou kaňkou tak byla situace z 82. minuty. Ránu Ondiče nešťastně tečoval Baránek, čímž připravil gólmana Tomíčka o čisté konto – 5:1. Poslední možnost následně spálil domácí Mikuláš Sikora.

FK Bolatice

Jiří Šula, trenér Bolatic: „Ze zápasu jsem měl docela obavy, protože jsme nastoupili s dorostem. Příležitost dostali mladí kluci a chytili šanci za pačesy. Musím je pochválit, protože Darkovičky skoro k ničemu nepustili. Upřímně jsem čekal, že nás soupeř prověří mnohem více. Hosté se spíše hádali s rozhodčím.“

Radim Karsten, trenér Darkoviček: „Dá se říct, že jsme hráli proti béčku Bolatic a absolutně jsme to nezvládli. Byla to úplná blamáž, takže nás čeká pouze boj o záchranu. Darkovičky pokračují v podprůměrných výkonech. Tréninková účast je navíc katastrofální. Takhle to nejde dělat. Vedení jsem nabídl svou rezignaci.“