Kozmice – Darkovičky “A” 1:1

Derby vítěze nepoznalo, skončilo zaslouženou dělbou bodů.

Domácí fotbalisté měli v prvním poločase navrch, ale defenziva Darkoviček vypadala velice kompaktně. Výjimkou byla situace, kdy Hartmann našel uvnitř šestnáctky Felgenträgera, jenže domácí bomber si zblízka vylámal zuby na brankáři Drobcovi. Kozmice se proto radovaly až krátce před přestávkou. Remeš nejprve vydláždil typickou českou uličku pro Volného, na jehož centr si naběhl Felgenträger a tentokrát nezaváhal – 1:0. Zkraje druhé půle ovšem zažili domácí pořádný šok. Čerstvý Kuřidém se pěkně uvolnil a ještě lépe zakončil – 1:1. K nedělním osmnáctým narozeninám si tak nadělil vskutku originální dárek. Kozmice pak působily dost opařeným dojmem, takže jejich tlak byl poněkud jalový. Fanoušci zpozorněli pouze při jedovatém pokusu Felgenträgera, který ovšem netrefil cílené zařízení. Prestižní souboj tedy skončil dělbou bodů.

TJ Sokol Kozmice

Karel Matýsek, asistent trenéra Kozmic: „Prvních patnáct minut bylo dost opatrných, ale potom už jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme si těžce vytvářeli šance, protože Kozmice zalezly dozadu. Bylo vidět, že si k nám přijely pro bod. O přestávce jsem klukům říkal, že hlavně nesmíme inkasovat a stal se pravý opak. Předvedli jsme kvalitnější výkon než předtím proti Chlebičovu, ale k vítězství to nestačilo.“

Radim Karsten, trenér Darkoviček: Chyběla nám spousta hráčů, takže s remízou jsem hodně spokojený. Dá se říct, že jsme z minima vytěžili maximum, protože kromě toho našeho gólu jsme další šanci neměli. Začátek nám celkem vyšel, ale potom už jsme tahali za kratší konec. Druhý poločas byl lepší, když nám pomohla střídání.“