Zlatníky – Darkovičky „A“ 1:1

Náš A-tým má za sebou i první venkovní utkání. Proti nováčkovi jsme vyválčili bod, který jsme si zajistili gólem v 82 minutě.

Už v 10:00 odehrál náš A-tým mistrovské utkání na půdě Zlatníků. Za začátku se naši hráči rozkoukávali a bohužel pro nás jsme na to doplatili gólem, když brankáře Waldera překvapil chytrým zakončením Chmel. – 1:0. Na straně Darkoviček stojí za zmínku pár náznaků šancí Moravce, ale brankář Janetzký neměl moc práce. Domácí v prvním poločase byli aktivnější, několikrát musel dobře řešit situaci Walder, abychom neodcházeli do kabin s výraznější ztrátou. Po změně stran se hra začala o něco vyrovnávat, ale byli to opět domácí, kteří zahrozili. Byl to Bláha, který trefil tyč a nejednomu fanouškovi Darkoviček zatrnulo. Ti se v ranních hodinách dostavili do Zlatníků v hojném počtu a tlačili kluky za vyrovnáním. Hodně oživil hru střídající Kuřidém, který se dostal do dvou zajímavých šancí, bohužel ale brankář Janetzký vynikal. Když už to vypadalo, že Darkovičky z velkého tlaku nic nevymyslí, přišel přímý kop, který si vzal na starost Turanský, který trefil ruku bránícího hráče stojící ve zdi a sudí nařídil pokutový kop. K míči se postavil kapitán Turanský, který si počkal na pohyb brankáře a v zakončení se nemýlil. – 1:1. Zbytek zápasu se dohrával, oba týmy si tedy rozdělily bod za remízu.

TJ Sokol Zlatníky

Lukáš Werner, vedoucí Zlatník„Jsme hodně zklamaní, protože jsme měli zvítězit. Kdybychom proměnili naše šance, tak bereme všechny body. Hlavně v prvním poločase jsme podali kvalitní výkon, když nám pomohl rychlý gól. Po přestávce už jsme byli přinuceni prostřídat sestavu, což se projevilo. Před zápasem bychom remízu brali, teď jsme smutní.“

Radim Karsten, trenér Darkoviček„S bodem musím být spokojený, protože jsme podali špatný výkon. Hlavně v prvním poločase kluci na hřišti spali, když nám nehrála křídla a neprosazovali se ani útočníci. Po přestávce se to zlepšilo, když soupeři rychle ubývaly síly. V závěru jsme Zlatníky přitlačili, bušili jsme do nich a povedlo se nám vyrovnat.“