Darkovičky „A“ – Hradec nad Moravicí 3:1

Vstup do soutěže A-týmu vyšel, když na domácí půdě porazil Hradec nad Moravicí 3:1.

Po delší pauze se opět v sobotu rozběhl fotbalový kolotoč. Naši muži v prvním kole přivítali Hradec nad Moravicí. Z počátku jsme mohli vidět na naší straně lehkou nervozitu, neboť jsme prošli velkou hráčskou obměnou. V prvním poločase nás držel brankář Walder, který se párkrát vyznamenal proti soupeři. Nicméně po dvaceti minutách musel lovit míč ze své sítě, když se po centru do vápna nejlépe zorientoval Černín, který se v zakončení nemýlil. – 0:1. Domácí ale přišli s bleskovou odpovědí. Dlouhý pas Rychnovského našel rychlonohého Moravce, který se v zakončení nemýlil a rychle vyrovnal stav utkání. – 1:1. A pět minut před přestávkou bylo veseleji. Lindovský poslal dlouhý míč na Müllera, který hlavou prodloužil míč na Moravce, který si obešel brankáře a skoro z nulového úhlu svou slabší nohou rozvlnil síť podruhé. – 2:1. V druhém poločase se hrál vyrovnaný fotbal, a naštěstí pro domácí to byli právě oni, kteří vstřelili po přestávce branku. Surovec poslal krásný pas do šestnáctky, kde se na zadní tyči nejlépe zorientoval Müller, který propálil hostujícího brankáře. – 3:1. Po zbytek utkání sice drželi míč na kopačkách častěji hosté, proti pevné obraně našeho A-týmu se ale prosadit nedokázali. Utkání tedy skončilo 3:1 a vstup do soutěže se vydařil.

Radim Karsten, trenér Darkoviček„Jsem nadmíru spokojený. V létě totiž odešlo pět nejzkušenějších hráčů a nahradili je mladí kluci. V prvním poločase nás Hradec přehrával hlavně po křídlech a zaslouženě šel do vedení. Kdybychom rychle nedali kontaktní gól, tak asi nezvítězíme. Po přestávce už se hra docela srovnala. Zdálo se mi, že hostům docházejí síly.“

TJ Hradec n/M

Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí„Dostali jsme pořádnou facku. Kdybychom po dvaceti minutách vedli dvoubrankovým rozdílem, tak by se asi nikdo nedivil. Jinak Darkovičky byly hratelným soupeřem. Celý zápas jen nakopávaly dlouhé balony na rychlého útočníka a my jsme si s tím nedokázali poradit. Jsem hodně zklamaný.“